Uudis

USA postiteenus võttis posti vedamiseks kasutusele isejuhtivad veokid

Foto: kuvatõmmis/YouTube/TuSimple.

USA postiteenus alustas teisipäeval kolmes osariigis isejuhtivate veokite testimist, vahendab Reuters.

Veokite tootjaks on idufirma TuSimple, kelle veokid hakkavad posti Phoenixi ja Dallase vahel vedama. Veokite rooli taga istub ohutuse taagamiseks ka inimesest juht ja kõrvalistmel insener.

Edukas katseperiood võib tähendada isejuhtivate autode valdkonnas suurt saavutust ja võimalikku lahendust USA probleemidele seoses veokijuhtide nappuse ja pikamaasõitudega seotud piirangutega.

Ameerika veokiliidu (American Trucking Associations) ennustuste kohaselt võib veokijuhtide puudujääk ulatuda aastaks 2024 juba 174 500 juhini. Veokitransporti piirab ka uus turvanõue, mis kohustab juhte elektrooniliselt sõidumiile registreerima.

Pilootprojektis on kokku viis ringsõitu, igaüks pikkusega 3380 km ehk umbes 45 tundi sõitmist. Pole selge, kas isejuhtiv postiteenus jätkab ka peale kahenädalast testperioodi.

TuSimple’i koostöö USPS-iga ning alles hiljuti Rootsis testimist alustanud Einride’i veok tähistavad isejuhtivate sõidukite arengus uut verstaposti ning jääb näha, kuidas mõlemad projektid isejuhtivate sõidukite tulevikku mõjutavad.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.