Uudis

Uuele Suprale pakutakse juba eelmise põlvkonna mootori paigaldamise võimalust

Foto: Toyota.

Tõsised Supra fännid võivad nüüd rõõmustada.

Kuigi Toyota legendaarne sportauto tehti avalikuks juba mõned nädalad (leketega juba mõned kuud) tagasi, ei saanud see autoentusiastide poolt just kõige palavamaid kiidusõnu.

Lisaks meeletule hulgale leketele, mis juba mitu kuud enne ametlikku debüüti tegid avalikuks sõiduki disaini, on uus Supra saanud kriitikat ka sisulises osas. Tegu on siiski Toyota sõidukiga, mis jagab üsna palju omadusi (ja osi) uue BMW Z4-ga.

Legendaarne neljanda põlvkonna Supra saavutas oma staatuse tänu ühele väga kindlale asjale, milleks oli selle auto mootor. Nimelt sai tuntud 2JZ mootorit pea lõpmatuseni tuunida ning see oli paari muudatuse abil suuteline isegi 1000 hobujõudu saavutama.

Uuel Supral võib olla küll ideaalne 50/50 kaalujaotus, tagavedu ja BMW 6-silindriline ridamootor, mis pakub kokku 335 hobujõudu, kuid paadunud Supra fännidele ei paista sellest piisavat.

Foto: CX Racing Facebook.

Seetõttu on Chicacos asuv CX Racing firma hakkanud pakkuma niinimetatud “2JZ paketti”, mis tähendab seda, et uuele Suprale paigaldatakse 29 aastat vana mootor. Hetkel puudub täpsem info hinna või isegi selle kohta, kui palju tööd selline ettevõtmine nõuab.

Postituse kommentaaridest võib välja lugeda, et paljude jaoks on ka uue Supra BMW poolt ehitatud mootor ja selle pakutav 4,1-sekundiline nullist sajani kiirendus täiesti piisav.

Jääb näha, kui populaarseks 2JZ pakett Supra fännide seas saab, kuid on praktiliselt kindel, et üsna pea näeme 1000-hobujõulist uut Suprat.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.