Uudis

Uuest aastast võib soovi korral Eestis sõidueksamil juhiseid jagada GPS

Tulevast aastast võib maanteeameti eksamiautodes oluliselt vähem vestluseid toimuda, kuna juhiseid saab eksamineerija asemel hakata andma GPS-seade.

Maanteeamet on uuendamas sõidueksamite korda ning üheks uueks osaks seal on navigatsiooniseadmete kasutamine. See tähendab, et kui õpilane eelistaks näha juhiseid selle kohta, kuhu ta sõitma peab, navigatsiooniseadmelt, siis ta seda ka saab. Kui ta seda ei soovi, siis annab juhiseid ka edaspidi eksamineerija.

Maanteeameti eksamiosakonna juhataja Tarmo Vanamõisa selgitas Geeniusele, et navigatsiooniseadmeid saavad kasutada kõik soovijad, kuid sellest tuleks maanteeametile enne teada anda. Samuti märkis Vanamõisa, et ka autokoolid võivad hakata GPSi abil sõitmist õpetama, mis peaks selle kasutamise eksamil lihtsamaks muutma.

See ei ole aga nõudmine ning kui eksamile tulija on GPSi abil sõitnud vanema autos, kes on ta erajuhendaja, siis võib ta seda kasutada ka eksami ajal, seega ei ole vaja mingit tõendit näidata, et selle kasutamist on varem õpitud.

Juhul kui otsustada GPS-seadme kasutamise kasuks, siis juhendab see eksamineeritavat terve teekonna vältel ehk eksamineerija ise sõidu ajal juhiseid ei jaga.

GPS-seadmete kasutamise võimaldamine on plaanis olnud juba pikka aega. Reaalselt saab neid kasutama hakata siis, kui uus määrus ministri allkirja saab, mis juhtub eelduste kohaselt uueks aastaks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.