Uudis

Video: põhjalik sõiduproov legendaarse Audi Sport Quattroga

Foto: kaader videost

“Hommik Anuga” vaadatud ja kohvi joodud? Tore, aga sellega ei pea hubane pühapäevahommik lõppema. Kuulus autoajakirjanik ja autokollektsionäär Harry Metcalfe on teinud mõnusa video Audi Sport Quattrost, milles tutvustab põhjalikult autot ja seda, miks on tegemist ikoonilise sõidukiga.

Tavalist Audi Quattrot toodeti aastatel 1980-1991 ja disaini osas peaaegu muutmatuna. Mootoriks oli Audi 10-klapiline rida-5, mis turbo abil tootis 200 hobujõudu. Nagu nimi ütleb, oli üks peamistest omadustest ka nelikvedu.

Auto kiirendas 0-100 km/h 7,1 sekundiga, njuutonmeetreid oli 285 ja tippkiiruseks 220 km/h. 1989. aasta uuendustega muutus mootor 20-klapiliseks ja hobujõud kerkisid 217ni. Quattroid toodeti Wikipedia andmetel 11 425 tükki.

Foto: Brian Snelson, Wikipedia

Ralliversioon, mille võimsus küündis erinevatel aastatel 300-350 hobujõu vahele, domineeris 1980ndate esimesel poolel rallimaailmas korralikult. Esimesel rallil, kus Quattro osales, võitis ta kõik katsed ning edestas teisi 20 minutiga.

Audi Sport Quattro

B grupi homologeerimise jaoks ehitati natuke üle kahesaja Audi Sport Quattro, millest umbes 160 olid tänavaversioonid. Võimsus oli 306 hobujõudu, ralliradadel küündis see 450 hobujõuni. Kiirendus 0-100 km/h võttis umbes 5 sekundit ja tegu oli müügile tuleku hetkel kõige võimsama tänavaautoga.

Lisaks oli Sport Quattrol kevlarist laiem ja lühem kere (32 cm) ning rohkelt muid muudatusi. Näiteks on esiklaas järsema nurga all, sest sõitjad kurtsid, et tavalise Quattro puhul tekib liiga palju peegeldusi.

Sellise tänavaauto hind küündib tänapäeval umbes poole miljoni euro juurde. Uuena oli nende hind 1980ndatel üle 200 000 saksa marga.Metcalfe toob videos võrdluse, et naelades oli selle hind 88 000, aga Lamborghini Countachi oleks saanud 54 000 euro eest.

Vaata, kuidas need sportlikud luukpärad tänasel päeval tunduvad. Harry Metcalfe, kellel on kogemusi väga erinevate autodega, on igatahes vaimustuses ja see kuuluks tema unistuste TOP 5 garaaži.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.