If Kindlustuse blogi

Suvefestivalile minnes pead parkima heinamaale. Kes vastutab seal juhtunud õnnetuse eest?

Heinamaal parkimine ei ole alati kõige mugavam, kuid kui korraldaja on parkla registreerinud, siis korvab kindlustus kahjud täpselt nii nagu muudes parklateski.Foto: Shutterstock

Suvi tähendab hulganisti suvefestivale suuremates ja väiksemates kohtades, kuhu sõidetakse kokku üle Eesti. Korraldajad peavad tagama, et oleks olemas piisav arv parkimiskohti. Nii luuakse tihti parklad otse põllulappidele. Kui aga seal autoga midagi juhtub, siis kas kindlustus korvab tekkinud kahju?

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul ei pea autoomanikud üldjuhul üleliia muretsema. “Kui parkla on korraldajal registreeritud, siis korvab kindlustus tekkinud kahju,” selgitab Kruus.

Muidugi on oluline, et ka sellistes parklates peetakse kinni kõiksugustest liiklusreeglitest – parklas tuleb jälgida parema käe reeglit ning sõita sobiliku kiirusega ning ettevaatlikult, arvestades teiste liiklejatega.

Ja ka kindlustuse puhul kehtivad samad reeglid, mis tavaparklaski. Ehk sündmuskohalt ei tohi ilma juhtumit registreerimiseta lahkuda ning tuleb teha võimalikult palju pilte. 

Kui õnnetus on juhtunud, siis tuleb ühendust võtta kas enda või kahjustada saanud sõiduki kindlustusandjaga, kelle kontakti leiab kiirelt Liikluskindlustuse Fondi kodulehelt sõiduki numbrimärgi otsingu kaudu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.