Suur lugu

100 unistuste autot: kuidas edetabel sündis ja miks me selle üldse tegime

Seekordne suur Autoleht Ekstra edetabel on suviselt muretu, vaatamata pea­aegu talumatuks muutunud kütusehinnale ja muudele hädadele. Seni siiski tanklates kütust jagub ning suure mootoriga ägedad autod ei kaota bensiinipea silmis aktuaalsust niipea.

Unistuste autod hinnaga kuni 10 000 eurot
Unistuste autod hinnaga kuni 25 000 eurot
Unistuste autod hinnaga kuni 50 000 eurot
Unistuste autod hinnaga kuni 100 000 eurot
Unistuste autod, mida me ei soovita

Seniste praktiliste edetabelite asemel pakume nüüd välja oma pingerea ahvatlevamatest unistuste ja hobiautodest. Olgu eelarve 10 000, 25 000, 50 000 või 100 000 eurot, autosid, mille müügikuulutust nähes süda kiiremini põksuma hakkab, leiab igas hinnaklassis. Valisime igasse hinnaklassi 25 autot ehk kokku 100.

Selge on see, et mida suuremast summast me räägime, seda laiemaks valik muutub. Kui 10 000 euroga peab päriselt erilise auto valimiseks olema julgust ja teadmisi ning teinekord ka omapärane maitse, siis 100 000 euro juures enam kompromisse teha ei tule. Kas soovite uueväärset ring­rajaautot või rariteetset uunikumi – kõik teed on lahti!

Vaatame ka Eestist väljapoole

Edetabelit tehes tuli meil muidugi põhi­tähelepanu suunata Eestist väljapoole, sest paljusid ihaldusväärseid autosid, mida tõttaks ostma kas või kohe, Eestist ei leia. Tihtipeale on neid arvelgi ainult mõni üksik. Müügiportaalides on haruldaseks muutunud isegi kunagised rahvaautod, aga näiteks Saksamaalt leiab neid veel palju. Seega kammisime põnevama valiku leidmiseks läbi välismaiseid saite.

Hinnapiiri määratlemisel lähtusime pigem reeglist, et head asja odavalt ei saa, ja jätsime välja turu kõige odavamad pakkumised. Täpselt sama oleks mõistlik teha ka kõigil neil, kes päriselt ostma hakkavad.

Ühtlasi tuli tõdeda, et odavalt ei saa enam paljusid autosid, millest veel mõne aasta eest ei osanud eriti midagi arvata. Ägedad vanemad autod on tihti aga juba väga kallid. Seega jah, hinnatõus ei puudata sugugi mitte ainult uusi ja peaaegu uusi sõidukeid, vaid ka hobiautosid. Need võivad seega lisaks emotsioonide pakkumisele olla tark rahapaigutus.

100 soovituse kõrval toome ära 12 teoorias toredat, aga praktikas kehva autot, mille asemel võiks arukas inimene küll midagi muud valida. Hummer H2, Ford Mustang, Ferrari Mondial ja teised … mis neil siis häda on, saate lugege loost.

Unistuste autod hinnaga kuni 10 000 eurot
Unistuste autod hinnaga kuni 25 000 eurot
Unistuste autod hinnaga kuni 50 000 eurot
Unistuste autod hinnaga kuni 100 000 eurot
Unistuste autod, mida me ei soovita

See lugu ilmus ajakirjas Autoleht Ekstra nr 6

Kõik selle ajakirja lood

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.