Audi S1 Hoonitron: Ken Blocki pöörane elektriauto on inspireeritud S1 Sport Quattro rallikast

Fotod: Audi

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Kuulus Gymkhana klippide autor ja rallisõitja Ken Block on koostöös Audiga valmis saanud uue elektrilise võidusõiduauto. S1 Hoonitron on saabuva Gymkhana video peaosaline ja samuti võetakse osa ka Pikes Peak mäkketõusu võistlusest.

Täpsed tehnilised andmed on hetkel veel teadmata, kuid Audi on kinnitanud, et S1 Hoonitron saab kaks elektrimootorit ja muidugi ka nelikveo. Auto konstruktsioon on valmistatud süsinikkiust.

Disain on selgelt inspireeritud 1980ndate grupp B ralliautost S1 Sport Quattro, hoides siiski modernseid jooni nagu terve tagaosa laiune LED-tuli ja ruudulippu kujutavad esituled.

Kõige enam torkavad silma muidugi hiigelsuured tiivad ja spoilerid, et tagada aerodünaamiline surujõud. Pikes Peak mäkketõusu sõidu autodel kohtab sellist lähenemist tihti, kuna hõredam õhk muudab õhutakistuse ja surujõu faktoreid.

Audi S1 Hoonitroni kohta saame rohkem teada tuleval aastal ja Pikes Peak’i mäkketõusu sõit leiab ise aset saabuval juunikuul ja rooli taha istub muidugi Ken Block.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.