Elektriautod

Bollinger peatab elektrimaasturi ja kastika arenduse, raha makstakse tagasi

Bollinger B1 elektriline maastur. Fotod: Bollinger

Rubriiki toetab

Pisut üle nelja aasta tagasi alustas Ameerika Ühendriikides uus start-up autotootja Bollinger. Plaanis oli valmistada elektrilist maasturit ja pikappi, kuid nüüdseks on elektrimaasturite arendustöö peatatud, kirjutab Top Gear.

Elektriautode tulekuga on suurte numbrite, uhkete 3D mudelite ja ilusate lubadustega uusi elektriautode tootjaid tekkinud üsna palju. Õnneks oli Bollingeri idee lihtne ja esmapilgul ka vett pidav.

Bollinger B2 kastikas

Bollingeri maasturid olid lihtsa ja askeetliku disainiga ja ideeliselt oleksid pakkunud midagi sarnast nagu vanem Land Rover Defender või Mercedes-Benz G-klass. Praktiline, maastikuvõimeline ja otsekohene maastur. Lihtsalt sisepõlemismootori asemel oli elekter.

B1 ja B2 nimeliste maasturi ja kastika arendustööd on hetkel aga kahjuks lõppenud. Täpsemalt siis peatatud, praegu veel teadmata ajaks. Bollinger võtab aega, et panustada ressursse tarbesõidukite jaoks kasutatud tehnoloogia arenduse tarbeks.

Hetkel pole Bollinger ühtegi tarbesõidukit näidanud, kuid platvormid mille peale neid ehitada, on USA firmal juba olemas. Elektrisõidukite puhul levinud “rula” tüüpi ehitus (akud auto põhjas ja elektrimootorid kummagil sillal) on saadaval neljas eri pikkuses ja kandevõimega.

Seega jääb Bollinger alles ja elevust tekitanud lihtsad elektrimaasturid jäävad hetkel kahjuks ideeautode garaaži tolmu koguma. Loodetavasti puhutakse projektidele kunagi siiski elu sisse. Kõik Bollingeri B1 ja B2 elektrimaasturite ettemaksu teinud kliendid saavad oma raha muidugi tagasi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.