Elektriautod

Elektriauto ostutoetust eelmises voorus edukatele rohkem ei anta, aga kui uus firma teha?

Škoda elektriline linnamaastur Enyaq.Foto: Škoda

Rubriiki toetab

Oktoobris naaseb elektriautode ostutoetus, mille raames toetab riik elektriautode soetamist 5000 euroga. Toetusega saab osta ühe, kuni 50 000 eurot maksva täiselektrilise auto. Kokku on riik toetuse jaoks eraldanud 400 000 eurot.

Riik vaagib hetkel selle üle, kas uue ostutoetuse vooruga peaks seadma lisatingimuse, mis välistab olukorra, kus juba toetust saanud isikud ei saa luua uut ettevõtet, mille alt toetust uuesti saavad. 

Uue juriidilise keha loomine ei pruugi ostutoetust tagada

Reedel selgus, et oktoobris tuleb tagasi elektriautode ostutoetus, mille eelmine voor oli aasta alguses. Kuigi toetuse naasmine on kindel, ei ole detaile veel paika saadud. Ühe suure muudatusena on juba võetud vastu otsus, et toetust ei maksta neile ettevõtetele ja eraisikutele, kes on toetust juba saanud. 

Lisaks on vaagimise all seegi küsimus, kas seada piiranguid neile ettevõtetele, mille juhatuste liikmete seas on kattuvusi ehk juba toetust saanud ettevõtted ei saaks luua uusi ettevõtteid, mille alt toetust küsida. 

Kas sellised piirang seatakse, ei osanud keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) kommunikatsioonijuht Kati Raudsaar öelda, kuid lisas, et keskus tegeleb selle küsimusega. 

Eelmisest voorust on KIK tänaseks toetuse maksnud välja 53 auto soetamiseks kogusummas 265 000 eurot. Kokku eraldas riik ostutoetuse tarbeks 1,2 miljonit eurot. Ostutoetuse osas positiivse otsuse saanud isikutel on aega auto välja osta kuni üks aasta ehk tähtaeg kukub 17. jaanuaril 2021. 

Sarnaselt eelmise vooruga saavad selgi korral toetust kasutada ka eraisikud, kuid nemad peavad arvestama, et riigilt saadava 5000 euro eest peab maksma tulumaksu ehk seeläbi väheneb summa 4000 euroni. 

Populaarsed lood

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.