Elektriautod

Elektrilevi avab uue aasta alguses kolm esimest elektriautode laadimispunkti

ELMO laadija.Foto: Tarmo Tähepõld

Elektrilevi avab uue aasta alguses kolm uut elektriautode laadimispunkti. Maksimaalselt 50 kW võimsusega laadijad asuvad Tallinnas Vabaduse väljaku maa-aluses parklas ning Tartu Kvartali ja Arsenali keskustes.

Kuigi esimesed kolm laadijad on vaid maksimaalselt 50 kW võimsusega, lubab firma, et oodata on ka 150 kW laadijaid. Täpsemalt lubab Elektrilevi esindaja plaanidest rääkida jaanuari teises pooles.

Tänavu kevadel teatas Elektrilevi, et hakkab koos emafirma Eesti Energiaga pakkuma elektriautode laadimisteenust. ELMO laadimistaristu omandamise järgselt on ettevõte andnud mõista, et esialgu eraldiseisvalt arendatud laadimistaristu ühendatakse ühe brändi ja teenuse alla.

Laadijate võimsus sõltub asukohast

Tallinna Vabaduse väljaku maa-alusesse parklasse on Elektrilevi tellimusel paigaldatud üks elektriautode laadija võimsusega 50 kW. Laadijal on CCS ja CHAdeMO pistikute võimekus. Laadija on parasjagu seadistamisel ja testimisel. Laadijana on kasutusel Hispaania firma Circontrol valmistatud laadija Raption 50.

Analoogsed laadijad paigaldatakse ka Tartusse Kvartali ja Arsenali keskuste parklatesse. Erinevalt Vabaduse väljakust, rajab firma Arsenali keskuse parklasse kaks 50 kW ning kaks 22 kW laadijat.

Circontroli tootevalikus on olemas ka 150 kW võimekusega laadijad.

“Laadimisvõrgu hankeid korraldame vastavalt projekti äriplaanile, mis näeb ette nii tänase ELMO-võrgu uuendamist kui ka uutesse asukohtadesse laadijate paigaldamist. Laadijate võimsuse valime sõltuvalt asukohast ehk sellest, kui kaua inimesed seal tõenäoliselt peatuvad. Paigaldame nii 22, 50 kui ka 150 kW laadijaid,” ütles ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.