Elektriautod

Galerii: Audi näitas Pirita kloostrivaremetes uut elektrimaasturit

Rubriiki toetab

Audi esitles täna Eestis elektrilist linnamaasturit Q4 e-tron, mis on Audi elektrimaasturite kõige sportlikum mudel. Uus Q4 e-tron kiirendab nullist sajani 6,2 sekundiga ning võimaldab ühe laadimiskorraga sõita kuni 520 km.

Kiirlaadimisjaamas võimsusega kuni 150 kW saab sõiduki 100 kilomeetri läbimiseks vajaliku koguse energiat laadida 5 minutiga. Lisaks sellele saab elektrimaasturit laadida ka vahelduvvooluga võimsusega kuni 11 kW ning lisavarustuses oleva laadimislahendusega kuni 22 kW.

Audi Tallinn müügijuht Tomas Tibbing lisas, et Q4 e-tronil on uue põlvkonna rooliratas. Lisaks tavapärastele juhtnuppudele on rooliratta ülemistel kodaratel ka mustad puutetundlikud pinnad, mille aktiivsed nupud on taustavalgustusega esile toodud. Lihtsamaks kasutamiseks on nupud eraldatud kergelt väljaulatuvate osadega ning vajutamisel annavad õrna haptilist tagasisidet.

Teises reas reisijatel on Tibbingu sõnul rohkem ruumi ning nad istuvad umbes 7 cm kõrgemal kui esireas sõitjad, mis tagab ka parema nähtavuse pere pisematele liikmetele. Tavapärane mahutavus on pagasiruumis 520 liitrit, ent kui istmete seljatoed alla klappida, siis kuni 1490 liitrit.

Q4 e-troni hind algab 44 300 eurost. Selle eest saab väiksema akuga (55 kWh) versiooni, millel on sõiduulatus 340 km. Suurema, 82 kWh akuga versioon algab 50 000 eurost ning sõiduulatus on kuni 520 km. Suve lõpul lisandub valikusse ka Sportback versioon.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.