Elektriautod

Jaguari ootamatu käik: ainult elektriliseks juba lähiaastatel, XJ luksussedaani ei tule ja linnamaasturid kaovad

Fotod: Jaguar

Rubriiki toetab

Briti autotootja Jaguar alustab suurt firmasisest revolutsiooni, pakkudes vaid elektriautosid juba nelja aasta pärast.

Kui rääkida tervest Jaguar Land Roveri kontserni mudelivalikust, siis praeguse kümnendi lõpuks peaks igast mudelist olema elektriline variant. Land Rover ise aga 100% elektrisõidukite suunas ei liigu.

Land Rover plaanib siiski tutvustada kuut elektrisõidukit järgmise viie aasta jooksul. Üks nendest on ka esimene täis elektriline Range Roveri luksusmaastur.

JLR tegevjuht on aga kinnitanud, et ühtegi tehast ei suleta. Praegu sisepõlemismootoritega sõidukeid tootvad tehased saavad lihtsalt põhjaliku uuenduskuuri, et need saaksid elektiautosid toota.

Tühistati arenduses olev elektriauto

Jaguari suurem transformatsioon alustab aga täiesti puhtalt lehelt. Kõik elektrilised Jaguarid ehitatakse uuele platvormile, selle asemel, et muuta olemasolevaid lahendusi.

Seetõttu on ka pikalt oodatud ja juba testsõitudel nähtud XJ elektriline luksussedaan tühistatud. Seda vähemalt siiani testitud formaadis, mis oleks olnud edasiarendus viimase XJ sedaanist.

Nii veider, kui elektrilise luksussedaani tühistamine ka ei tundu, on see Jaguari tegevjuhi sõnul vajalik samm täiesti uue elektriliste luksussõidukite brändi suunas.

Teine suurem uudis on ka Jaguari linnamaasturite lõppemine. Kuigi olemasolevad maasturid jätkuvad nagu plaanis, siis järgmisi põlvkondi mõne aasta pärast ei ilmu.

Ilmselgelt on ülemused aru saanud, et vähese müügiga maadlevad Jaguar ja Land Rover võitlevad samade ostjate pärast, kui Jaguar pakub samuti linnamaastureid.

Edaspidi siis sedaanid, võib-olla universaalid ja tõenäoliselt üks sportauto. Linnamaasturid, olgu need elektrilised või mitte, jäävad Land Roveri kanda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.