Elektriautod

Jüris korraldatakse elektriautode teemapäev, kuhu tuleb 34 sõidukit ja saab ka proovisõitu teha

Rubriiki toetab

ABB korraldab 22. septembril Jüris koostöös elektriautode edasimüüjatega teemapäeva, mille raames toimub ka esinduslik seminar. Läbi päeva toimuval seminaril avavad Eesti juhtivad eksperdid ning arvamusliidrid nii elektriautode maailma kui kaasneva taristu võtmeküsimuste telgitaguseid.

Kaheosalisel ja kaheksast ettekandest koosneval seminaril jagavad oma visiooni ja infot valdkonna juhtiveksperdid Mario Kadastik (haridus- ja teadusministri nõunik), Arno Sillat (sotsiaalne ettevõtja, AMTEL-i tegevjuht), Jaan Juurikas (ettevõtja ja elektromobiilsuse ekspert) ning Alan Vaht (Alexela AS-i juhatuse liige) Aive Haavel (keskkonnainvesteeringute keskuse projektikoordinaator), Jüri Luud (W.EG. Eesti OÜ turundusjuht), Raul Potisepp (Eleport OÜ juhatuse esimees) ja Urmas Laine (ABB tootejuht).

Seminari esimeses pooles räägitakse peamiselt autodest. Vastust otsitakse küsimustele: mis toimub globaalse turu kulisside taga, kas elektriautole on alternatiivi, milline on sisepõlemismootoriga autode tulevik ja millised on elektriautode arendamisel täna peamised väljakutsed.

Seminari teises pooles kuuleb värskemat infot elektriautode peatsete ostutoetuste kohta ning samuti heidetakse pilk taristuga seonduvatele teemadele nagu väljakutsed taristu loomisel ja ümberkujundamisel, laadimisvõrgustiku rajamise võlud ja valud ning komponentidel roll taristu kujundamisel.

Seminari täpsema päevakavaga saab tutvuda SIIN. Tutvustuspäev toimub 22. septembril algusega kell 11 ABB tootmislinnaku territooriumil Aruküla tee 83, Jüri. Üritus toimub välitingimustes ning on kooskõlas terviseameti ettekirjutustega.

Kohal enam kui 30 autot

Elektriautode teemapäeval on väljas praktiliselt kõik Eestis elektriautode müügiga tegelevad ettevõtted ning enam kui 30 elektriautomudelit. Teemapäeva raames saavad huvilised teha proovisõite. Ühtlasi on võimalik tutvuda elektrisõidukite taristuelementidega nagu laadijad ja salvestusseadmed

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.