Neste avas Tallinnas Kadaka teenindusjaamas kiirlaadimisjaama

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Neste sisenes Eestis elektriautode kiirlaadimise turule ja avas Tallinnas Kadaka teenindusjaamas oma Baltikumi esimese 100% taastuvelektrienergial põhineva kiirlaadimisjaama.

„Hetkel asub ainus taastuvenergiaga kiirlaadimisjaam Tallinnas Neste Kadaka tee tanklas, aga juba lähitulevikus lisandub laadijaid ka teistesse Eesti piirkondadesse. Taastuvelektriga kiirlaadimise turuletoomine on Neste poolt järjekordne samm, millega toetame üleminekut puhtamale transpordile,“ ütles Neste Eesti turundusjuht Risto Sülluste.

„Maksimaalne laadimisvõimsus jaamas on seadistatud 200 KW tasemele. Süsteem tunneb ära, kas pistikusse ühendatakse suurema või väiksema sõiduulatusega, täiesti tühja aku või pooltühja akuga sõidukid. Kasutusel on Euroopas levinuim CCS2-tüüpi pistikuühenduse standard,” loetleb Sülluste.

Neste kiirlaadimisjaam on nelja laadijaga süsteem. Lisaks Eestile avab ettevõte laadimisjaamu teistes Balti riikides ning laiendab jõudsalt laadimisvõrku Soomes.

2021. aastal läksid Neste tanklad ja kontor üle taastuvallikatest toodetud elektrile. Uue elektrilaadimisteenusega alustamise tõttu suurendas Neste oma taastuvelektri tarbimise mahtusid, tehes nüüd selle kättesaadavaks ka elektriautojuhtidele laadimisjaamade kaudu.

„Taastuva elektrienergia eelistamine tavaelektrile on võrreldav jäätmete suunamisega taaskasutusse prügimäele saatmise asemel. Meie jäätmetest ja jääkidest toodetud taastuvdiislikütuse on tarbijad väga hästi vastu võtnud, nüüd pakume lahendust ka elektrisõidukitele,“ märgib Neste esindaja.

Neste kiirlaadimisjaamas on hetkel võimalik laadimise eest tasuda äpiga, kasutades rakenduse siseselt kas pangakaarti või Neste maksekaarti. Lähiajal paigaldatakse jaama makseterminalid pangakaardiga tasumiseks. Mõeldes Eesti kliimale on jaamale ehitatud katus, et laadimine oleks mugav ka vihma või lumesaju korral.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.