Elektriautod

Oktoobris saab taotleda 5000-eurost elektrisõidukite ostutoetust

Enefit Volt laadimispunkt Circle K tanklas.Foto: Erik Riikoja

Rubriiki toetab

Keskkonnaministeerium avab oktoobris elektrisõidukite ostutoetuse teise taotlusvooru, mille eelarve on 400 000 eurot ja summa ühe sõiduki kohta 5000 eurot.

Aasta algul Keskkonnainvesteeringute Keskuses (KIK) avanenud elektrisõidukite ostutoetuse meede äratas suurt huvi, mistõttu otsustas Keskkonnaministeerium mitte ainult suurendada esimese taotlusvooru kavandatud toetussummat, vaid leida ka lisaraha teise taotlusvooru tarvis. Eriolukorra tõttu lükkus kevadesse planeeritud teine taotlusvoor sügisesse ning on plaanis avada oktoobri teises pooles.

“Vaatame taotluse andmise tingimused üle ning anname neist enne taotlusvooru avamist teada. Teise taotlusvooru eelarve on esimesega võrreldes väiksem, sestap ei ole plaanis toetada neid isikuid ja ettevõtteid, kellele anti toetust esimeses voorus,” ütles keskkonnaministeeriumi kliimaosakonna juhataja Getlyn Denks.

Taotlusvoorust toetatakse uute täiselektriliste M1 ja N1 kategooria sõidukite ostu. Elektrisõiduki hind võib olla kuni 50 000 eurot käibemaksuta. Nelja aasta jooksul peab toetusega soetatav elektriauto läbima vähemalt 80 000 kilomeetrit ja sellest vähemalt 80 protsenti Eestis.

Esimeses taotlusvoorust toetati 232 uue elektrisõiduki ostu. Toetuste kogusumma oli 1,16 miljonit eurot. Toetust saanute seas oli 40 ettevõtet ja 15 eraisikut.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.