Elektriautod

Pagani tühistab elektriautode plaanid ja jätkab V-12 mootoritega hüperautode ehitamist

Foto: Pagani

Rubriiki toetab

Ekslusiivsete autode tootja Itaaliast on otsustanud, et elektriautod pole siiski nende jaoks. Intervjuus Autocariga kinnitas Pagani asutaja ja omanik Horacio Pagani, et pärast aastaid uurimistöid on elektriautode plaan tühistatud.

Peamine põhjus elektriautodest loobumiseks on nende raskus ja emotsiooni puudumine. Samuti tõi Horacio välja ka fakti, et enamus maailma elektrit pole jätkusuutlikult ja loodussõbralikult toodetud.

Pagani lõi eraldi meeskonna, kes viimased neli aastat on vaeva näinud potentsiaalse elektriauto arendamiseks. Insenerid selgitasid välja, et vajaliku suutlikkuse ja sõiduulatuse tagamiseks, peaks elektriline Pagani hüperauto omama akut, mis kaalub 600 kg. See on enam, kui pool kaalu nende ühest ekstreemsemast hüperautost Huayra R.

Pagani kinnitas, et nende lootus on luua kerge, maksimaalselt 1300 kg kaaluv elektriauto. “Eesmärk on luua kerge kaaluga elektriauto, mis tooks juhile emotsiooni nagu sisepõlemismootoriga masin, kuid see pole hetkel võimalik,” kommenteeris Pagani. “Me pole huvitatud autost, mis on väga kiire vaid sirgetel, seda saame teha juba praegu.”

Peale eelpool nimetatud autotootja enda põhjuste mainis Horacio, et nelja aasta jooksul ei näinud nad huvi elektriauto vastu ka oma klientide poolelt. Samuti on Pagani kindel, et ökoloogiline jalajälg, mida jätaksid Pagani autod on minimaalne tänu väikesele tootmisarvule ning tõsiasjale, et Pagani autodega ei sõideta igapäevaselt ega rohkelt kilomeetreid.

Siiani on kõik Pagani mudelid kasutanud Mercedes-AMG poolt ekslusiivselt Itaalia autotootjale ehitatud jõuallikaid ning vähemalt lähitulevikus see nii ka jätkub.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.