Elektriautod

Tallinnas testitud elektribuss suutis sõita 425 km ühe laadimisega

Rubriiki toetab

Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) testis alates septembrist elektribussi Yutong U12. Proovisõidud näitasid, et Yutong suutis ühe laadimisega läbida maksimaalselt üle 400 kilomeetrit pealinna liikluses. Siiani on tegu kõige võimsama elektribussiga, mis ettevõtte testitud on.

„Teadsime, et buss peaks soodsates oludes suutma läbida 400 kilomeetrit ning eesmärk oli näha, kas see on võimalik ka Tallinna liiklusoludes. Kui varasematel testimistel on elektribusside maksimaalne kilometraaž ühe laadimise juures jäänud 150-180 km juurde, siis Yutong U12 maksimaalne läbisõit ühe laadimisega ulatus 425 kilomeetrini. Testisime elektribussi sealhulgas ka liinil nr 38, mis päeva jooksul sõidab kõige rohkem kilomeetreid“ selgitas Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) juhatuse liige Lennart Viikmaa.

U12 tarnib Yutongi liisingufirma Busnex, ametlik kaubamärgi esindaja Baltikumis.

„Hiina tootja Yutong U12 elektribuss on 12 meetri pikkune mugava sõitjaruumiga linnasõiduk, kus energiavarustuse tagab 422 kWh mahutavusega aku, mis suudaks tagada ühe laadimisega läbisõidu kuni nelisada kilomeetrit,“ sõnas Yutongi ametlik esindaja Baltikumis Busnex tegevjuht Simonas Ramanauskas, lisades, et elektribuss mahutab kuni 85 reisijat ning kaks ratastooli või lapsevankrit.

Yutongi ametlik esindaja Baltikumis Busnex tegevjuht Simonas Ramanauskas, Tallinna abilinnapea Andrei Novikov, TLT juhatuse esimees Deniss Boroditš ja Yutongi esindaja Hiinast

Viikmaa tõi esile, et elektribuss sai positiivset tagasisidet nii bussi testinud bussijuhtidelt kui ka reisijatelt. „Lisaks põnevale välimusele meeldis reisijatele ka bussi sisemus täiendava valgustuse näol. Ühtlasi tõid mitmed reisijad esile elektrilise rambi, mis kergendas ligipääsu bussi ratastoolis inimestele, vanuritele ja lapsevankritega reisijatele,“ ütles TLT juhatuse liige.

Varasemad bussid olid ka väiksema akuga

TLT juhatuse liikme sõnul võrreldes varasemate katsetatud bussidega, oli Yutongi akumahutavus ka suurem. „Varasemalt testitud Mercedese elektribussil oli see 243 kWh ning Solarisel 220 kWh, sellest ka vähem läbitud kilomeetreid,“ selgitas Viikmaa.

„Elektribusside testimine meie kliimas ning oludes on vajalik, et selgitada välja kõige paremad valikud, arvestades meie eesmärki muuta aastaks 2035 Tallinna ühistransport taastuvenergiapõhiseks ja elektrienergial sõitvaks,“ ütles juhatuse liige, sõnades, et samas pole ettevõttel kogemust, kui palju suudaks buss sõita suure külma või soojaga ehk ekstreemsemates oludes.

„Kindlasti ei jää Yutong elektribussi testperiood Tallinnas viimaseks. Oleme avatud kõikide bussitootjate jaoks ning jätkame tööd selle nimel, et testida Tallinna tänavatel võimalikult palju erinevaid elektribusse ka aastaringselt“, ütles Lennart Viikmaa.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.