Elektriautod

Tesla esimesed V3 Supercharger kiirlaadijad jõudsid Euroopasse

Foto: Scanpix/AFP/Justin Sullivan.

Rubriiki toetab

Tesla paigaldas Londonisse Euroopa esimesed V3 Superchargerid, mis peaksid tunnis suutma teenindada üle kahe korra rohkem kasutajaid kui senised V2 laadijad, vahendab Autocar.

Kaheksa uuendatud kiirlaadijat paigaldati Londonis asuvasse Park Royal laadimispunkti, tehes sellest Euroopas järjekorras 500. Tesla kiirlaadimispunkti ja esimesed V3 kiirlaadijad väljaspool Põhja-Ameerikat. Uuest jaamast leiab ka 8 V2 Superchargerit, mille maksimaalset võimsust tõsteti 30 kW võrra 150 kW-ni.

V3 kiirlaadijate võimsuseks on kuni 250 kW, mis võimaldab Tesla andmetel laadida Model 3 elektriautol viie minutiga 121 kilomeetrit. Tunni ajaga lubatakse laadimiskiirust kuni 1600 kilomeetrit, samas kui mitme auto korraga laadimine kaotatakse täielikult ära, et sedasi laadimisaegu kiirendada.

Arvestades, et täiesti uue arhitektuuriga V3 laadijad peaksid tootja sõidukeid eelkäijatest kaks korda kiiremini laadima, on ühe auto keskmiseks laadimisajaks eelduste kohaselt 15 minutit. Kiirema laadimise jaoks on Tesla mudelites ka uus funktsioon (On-Route Battery Charging), mis soojendab aku laadimispunkti jõudmise ajaks laadimiseks vajaliku temperatuurini.3

Uued Superchargerid sobivad kõikidele Tesla mudelitele, ent vajavad kasutamiseks CCS adapterit, mis on baasvarustuses ainult S ja X mudelitel.

Tesla plaanib V3 kiirlaadijaid Euroopas laiemalt kasutusele võtta ning tuua neid ka Aasiasse. Hiljuti alustas firma ka Hiinas esimese V3 Supercharger laadimispunkti rajamist, mis peaks valmima järgmisel aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.