Elektriautod

Video: Electrogenic 356 on küll elektriline, aga manuaalkastiga klassikaline Porsche

Foto: Facebook, Electrogenic

Rubriiki toetab

Järjekordne põhjus rääkida klassikaliste autode elektrifitseerimisest. Meeldib see või mitte, kuid tänapäeval koguvad vanade autode ümberehitamisega tegelevad ettevõtted aina rohkem hoogu. Electrogenic on saanud hakkama aga millegi pisut erilisemaga.

Electrogenic 356 on klassikaline 1960ndatest pärit Porsche 356 C, mille 1,6-liitrine bensiinimootor on vahetatud elektrimootori vastu. Kuid seda ei oskaks öelda auto välimuse ega ka interjöörijärgi, sest pea kõik näeb välja nagu originaalsõidukil.

Välimuselt on 356 nagu ikka, isegi summuti torud on alles, sest need on osa tagastange ehitusest ja nende eemaldamine oleks auto välimust liialt muutnud.

Auto sisse vaadates on suurim üllatus käigukangi olemasolu. Täpselt nii, see on manuaalkastiga elektriauto. Veel enam, manuaalkast on täpselt sama, mis algsel Porsche sportautol. Natuke on modifitseeritud juppe, kuidas käigukast elektrimootoriga ühendub, kuid kolm pedaali ja käigukang on täpselt nagu peab.

Kuvatõmmis: YouTube, AutoTrader

Traditsioonilisemat sõidukogemust lisades on ka tahhomeeter täiesti töötav. Autol on eraldi kasutatud elektrimootorit, mille pöörded ei lähe väga kõrgele – vaid kuni 7000-8000 pöördeni minutis. Ja mootori elektriline sumin läheb ka piirajale lähenedes valjemaks – nagu sisepõlemismootoriga autol.

Seega on Electrogenic 356 auto, mis tõesti liidab vanakooli sõidukogemuse tänapäeva elektriajami tehnoloogiaga. Interaktsioon sõiduki ja juhi vahel, mille puudumine on peamine argument elektriautode vastu, on käiguvahetustega olemas, puudub vaid sisepõlemismootori heli.

Vaata Electrogenic 356 videoarvustust endise Top Geari saatejuhi Rory Reidi poolt siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.