Volkswagen esitles pikema kere ja suurema akupakiga ID.Buzzi

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Maailma esmaesitlus leidis aset 2. juunil surfarite paradiisis Huntington Beachil, mis asub Los Angelese lähedal Pacific Coast Highway ääres ning see tähistab Volkswageni busside naasmist Ameerikasse. Sõidukit esitleti suurimal VW busside festivali raames.

Bussi esitlustuur jätkub kolme nädala pärast Saksamaal, kui toimub 7-kohalise ID. Buzzi esmaesitlus Euroopas. Selleks on valitud sobiv aeg ja asukoht: 23.-25. juunil Hannoveris peetav rahvusvaheline VW busside festival, mis on Euroopa suurim VW busside kohtumispaik.

Koos T4 põlvkonnaga lahkusid VW bussid 20 aastat tagasi USA ja Kanada turult. Samas on T1, T2 ja T3 tagamootoritega bussid ka 2023. aastal California, Florida ja Long Islandi rannaparklates endiselt tavaline vaatepilt. Volkswagen tõmbab nüüd ringi uuesti kokku tuues pika telgede vahega 7-kohalise ID. Buzziga VW bussid tagasi Põhja-Ameerikasse, nüüd aga juba elektrilise tagaveoga.

4962 mm pika ja kuni seitsme istmega suurema ID. Buzzi telgede vahe on 250 mm võrra pikem ning see lisapikkus loob ruumi kolmandale istmereale, tagab kuni 2469 liitrit pagasiruumi mahtu ning võimaldab leida ruumi uuele, suuremale 85 kWh akule (netomahutavus), andes nii suurema sõiduulatuse. Uuenenud on ka soojuspump, mis peaks efektiivsust parandama.

Suur ID. Buzz on saadaval ka uue 210 kW (286 hj) elektriajamiga. Elektrimootor suurendab maksimaalse kiiruse kuni elektrooniliselt piiratud 160 km/h (Euroopa ID. Buzzil 150 kW ja 145 km/h). Suur ID. Buzz saavutab kiiruse 100 km/h vaid 7,9 sekundiga. 2024. aastaks on välja kuulutatud nelikveoline versioon (GTX), mille võimsus on 250 kW (339 hj). ID. Buzz GTX suudab 0–100 km/h sprindi läbida 6,4 sekundiga.

Suure elektrilise VW bussi uute funktsioonide hulka kuuluvad ka tuuleklaasinäidik, uue põlvkonna täiustatud teabe- ja meelelahutussüsteem ja nutitelefoni abil kaugparkimine. Samas toob värskelt loodud kõrgtehnoloogiline nutika klaasiga panoraamkatus meelde 1950ndate legendaarse Samba bussi. Oma 1,5 ruutmeetriga on see suurim klaaskatus, mille Volkswagen on kunagi ehitanud.

Nutikat klaasi saab puutetundliku liuguri või häälkäskluste abil muuta läbipaistvast läbipaistmatuks ja vastupidi. Põhja-Ameerika versioonidel on ka jahutusega istmed ja valgustatud Volkswageni logo auto ninaosal.

Esimesed ID. Buzzid jõuavad Ameerikas klientideni 2024. aastal. Peaaegu samaaegselt turule tulekuga Põhja-Ameerikas, on pikendatud telgede vahega ID. Buzz saadaval ka Euroopas. Sarnaselt Multivanile ja Bulli T6.1-le toodetakse kõik ID. Buzzid Hannoveris asuvas Volkswageni tarbesõidukite peatehases.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.