Elektriautod

Volkswageni isejuhtivad robotid võivad tulevikus elektriautode laadimise kergemaks muuta

Pildid: Volkswagen.

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 peagi siin
Vaata www.peugeot.ee

Volkswagen on arendanud valmis roboti, mis suudab elektriautosid iseseisvalt laadida, muutes sedasi praktiliselt iga parkimiskoha laadimispunktiks.

Mobiilne laadimissüsteem koosneb sisuliselt kahest komponendist: robotist ja akust, kuhu energiat salvestatakse. Idee kohaselt saab autojuht roboti kohale kutsuda läbi nutitelefoni rakenduse. Peale kutse saamist sõidab robot ise laadimist vajava sõidukini ja suhtleb sellega, et laadimist alustada.

Kogu protsess, alates laadimisava katte avamisest kuni laadija ühendamiseni ja pistikust välja võtmiseni, toimub ilma inimese sekkumiseta.

Peale laadimist liigub robot edasi järgmise sõiduki juurde, kuni kaasaskantav energiasalvesti on end ammendanud. Iga kaasaskantav aku mahutab 25 kWh energiat ja on võimeline kuni 50 kW DC kiirlaadimiseks. Robotid on varustatud hulga andurite ja sensoritega, et tagada autode ümber vaba liikumine.

Volkswageni laadimisrobotid sobiksid kasutamiseks kõiksugu erinevates parklates.

Volkswagen Grupp Componentsi juht Mark Möller ütles, et see süsteem “sütitab revolutsiooni”, kuna “suudab laadimistaristu autoni tuua, mitte vastupidi”. Süsteem on mõeldud erinevates parklates kasutamiseks ning Mölleri sõnul on sel “meeletu majanduslik potentsiaal”, sest robotid vähendaksid vajadust statsionaarsete laadimispunktide järele.

Samuti lahendaksid robotid laadimiskohtadele parkivate mitte-elektriliste autode probleemi.

Hetkel on süsteem siiski prototüübi faasis, kuid ettevõtte teatel saab selle “väga kiiresti reaalsuseks muuta”. Ametlikku turule jõudmise aega siiski Volkswageni poolt laadimisrobotitele kindlaks määratud pole.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.