Gaasiautod

New Holland esitles maailma esimest biometaani peal sõitvat traktorit

Foto: New Holland

Rubriiki toetab

Rohegaasiga sõidad
2X ODAVAMALT!
Vaata lähemalt!

Maailmakuulus põllumajandustehnikat tootev firma New Holland esitles hiljutisel Agritehnica messil Saksamaal traktorit, mis kasutab kütusena biometaani.

Traktori nimeks on T6 Methane Power ning tegu on esimese biogaasi peal sõitva traktoriga maailmas. Selle eelkäijat T6 Methane Powered Concept’i ning esitletud mudelit pärjati samuti auhindadega jätkusuutliku tehnoloogia valmistamise eest.

Traktor on samaväärse jõudlusega nagu konventsionaalsed mudelid, ent paiskab õhku kordades vähem heitmeid kui näiteks diiseltraktorid, pakkudes 30 % odavamaid ülalpidamiskulusid. Masina jõuallikaks on 6-silindriline mootor, mis toodab 180 hobujõudu ning 740 nm pöördemomenti, täpselt sama palju kui diiselversioongi.

T6 on osa New Hollandi keskkonnasäästlikust ja teedrajavast programmist hakata tootma puhtaid jätkusuutlikke töömasinaid. Põllumajanduse süsinikneutraalseks muutmine on üks nende suurematest eesmärkidest. Turule tuleb traktor 2020. aastal.

Traktor on üks osa New Hollandi iseseisva farmi ideest, mis seisneb eduka energiaringluse rakendamises tänapäeva farmides, mis omakorda aitaks tagada süsinikneutraalset eluviisi.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.