Gaasiautod

Raport: CNG sõidukite turg kasvab järgmise kuue aastaga kolmandiku võrra

Foto: Shutterstock.

Hiljutise QY Research uuringufirma rapordi kohaselt kasvab CNG sõidukite turuväärtus 2026. aasta lõpuks kolmandiku võrra ehk 51 miljardi euroni vahendab Openpr.

Gaasisõidukite ülemaailmse turu väärtuseks hinnatakse hetkel 40,75 miljardit eurot, kuid ajavahemikule 2021-2026 ennustatakse turule iga-aastast liitkasvu 4,1%. Turu suurimate tegijatena tuuakse raportis mitmete suurimate autotootjate seast välja näiteks Fiat Chrysler, Volkswagen, Mercedes-Benz, Renault, Nissan, Volvo Group, PSA ja Toyota.

Üha karmistuvad õhusaaste regulatsioonid ja nõuded ning CNG sõidukite kütuseefektiivsus on peamised põhjused, miks tulevaste aastate jooksul gaasikütusega masinate nõudluse kasvu ennustatakse.

Samuti tuuakse välja, et mitmel pool maailmas toetavad valitsused alternatiivkütustega sõidukite soetamist ja CNG sõidukid on üks võimalus vältimaks probleeme heitgaasinõuetega. Välja on toodud ka asjaolu, et tänased CNG autode paagid on turvalisemad kui eales varem, olles valmistatud tugevamatest materjalidest kui bensiini- ja diislipaagid.

Kasvule aitab kaasa ka suurem nõudlus CNG sõidukite järele Aasia ja Vaikse ookeani regioonis, eeskätt Hiinas ja Indias. Sealsed valitsused keskenduvad üha enam just surugaasiga autodele, ajendatuna naftahinna kasvust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.