Gaasiautod

Seat näeb gaasis tulevikku ning pühendab edaspidi samuti gaasiautode arendamisesse

Foto: Seat.

Rubriiki toetab

Eesti Gaasiga sõidad
2X ODAVAMALT!
Vaata lähemalt!

Seat andis sel nädalal järjekordselt märku pühendusest CNG autode tootmisesse ja arendamisesse. Hetkel pakub Seat gaasiautodest Mii Ecofuel, Ibiza TGI, Arona TGI ja Leon TGI mudeleid.

Klientide soovile vastu tulles on Seati gaasiautodele lisatud ka kolmas gaasipaak, mis võimaldab puhtalt gaasi pealt sõita veelgi kaugemale. Arona ja Ibiza puhul saab ainult maagaasiga sõita kuni 360 kilomeetrit (WLTP testidele vastavalt) ning Leoniga kuni 440 kilomeetrit.

“Seat on pühendunud CNG toetamisele kui jätkusuutliku alterantiivina fossiilkütustele,” sõnas firma president Luca de Meo.

Teate kohaselt toetab Seat taastuva biometaani tootmist, mis peaks neutraliseerima sõiduki kasutamisest tekkiva CO2 heite. Tootja andmetel on biometaanist keskkonnasäästlikum ainult 100% taastuval elektril sõitev elektriauto.

Seat Arona TGI.Foto: Seat.

Mii, Ibiza, Arona ja Leon kasutavad põhilise kütusena küll maagaasi, kuid kui temperatuur peaks langema alla -10°C, käivitub auto bensiini pealt ning gaasipihustid soojendatakse enne CNG süsteemi aktiveerimist töötemperatuurini.

Arona TGI on tootja teatel esimene maagaasil sõitev linnamaastur. Koos kolme gaasipaagi ja ühe bensiinipaagiga on Arona TGI sõiduulatuseks kokku 510 kilomeetrit. Sama sõiduulatusega pakub Seat ka Ibiza TGI mudelit.

Ülevaade Seati CNG mudelivalikust

* – Vastavalt WLTP testidele.

Eestis on Seati hinnakirjas olemas Ibiza, Leon ja Arona CNG gaasil sõitvad mudelid.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.