Gaasiautod

UPS mitmekordistab oma gaasiveokite hulka ja investeerib suuresti rohegaasi

UPSi gaasil sõitev kaubik.Foto: Scanpix/Reuters/Lisa Baertlein.

Rahvusvaheliselt tegutsev USA pakiveofirma UPS teatas, et soetab aastatel 2020 kuni 2022 kokku 6000 uut CNG veokit. Kolmeaastane eesmärk tähendab ettevõtte jaoks 450 miljoni dollarilist investeeringut nii uute sõidukite kui ka sellega seotud taristu soetamisse.

Firma teatel aitab CNG sõidukite kasutamine vähendada ettevõtte süsiniku jalajälge ja aitab ühtlasi kasvatada riigi CNG turu kasvu. Samuti annab gaasisõidukite hulga suurendamine hoogu rohegaasi kasutamisele, kuna teatavasti saab CNG masinates kasutada korraga nii rohe- kui ka maagaasi.

Ettevõttel on eesmärk, et kõikidest 2020. aastal soetatud sõidukitest 25% oleksid alternatiivkütustel sõitvad. Prügilatest, loomaheidetest, reoveest ja muudest jäätmetest toodetud rohegaasi CO2 jalajälg on kogu kütuse elutsükli vältel kuni 90% madalam kui tavalise diisliga võrreldes, seisab ettevõtte teates.

Suurim rohegaasi tarbija

Tänavu oktoobrikuu seisuga on UPS lubanud järgmise seitsme aasta vältel osta suurusjärgus 230 miljonit gallonit ehk 871 miljonit liitrit rohegaasi. See teeb UPS-ist kogu riigi transpordisektori suurima rohegaasi tarbija.

Alates 2016. aastast on UPS soetanud ja lasknud ümber ehitada üle 1700 veoki, mis täna gaasil sõidavad. Uus investeering mitmekordistab seega ettevõtte gaasisõidukite arvu, kusjuures gaasil sõitvate masinate hulka kuuluvad nii raskeveokid, tavalised veokid kui ka keskmise suurusega kaubikud – just viimased on enamikele inimestele kõige tuttavamad UPSi masinad.

Osana investeeringust laiendab UPS ka oma gaasitanklate võrgustikku. 2019. aasta lõpuks on ettevõtte kontrolli all 61 gaasitanklat, mis asuvad USAs ning ka Kanadas ja Suurbritannias.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.