Jalakäijafoor ja jalgrattafoor – mis neil vahet on?

Foto: Eeva Kaun, Postimees / Scanpix Baltics

Rubriiki toetab

Jah, tõepoolest on olemas kahte tüüpi foori, millel on mõningad erinevused. Politsei oma Facebooki lehel selgitab:

Jalakäijafoor reguleerib jalakäija, kergliikurijuhi ja liiklust. Jalakäijafoor reguleerib ka jalgratturi ja pisimopeedijuhi liiklust, kui jalgratta- ja jalgteel ei ole kasutatud jalgrattafoori.

Foori ülemises osas on punane jalakäija kujutis, mis keelab jalakäijal, kergliikurijuhil ületada sõiduteed, ja all roheline jalakäija kujutis, mis lubab jalakäijal, kergliikurijuhil ületada sõiduteed. Foori punane jalakäija kujutis keelab ja roheline lubab ületada sõiduteed ka jalgratturil ja pisimopeedijuhil, kui jalgratta- ja jalgteel ei ole kasutatud jalgrattafoori.

Jalgrattafoor reguleerib jalgratta, kergliikuri, pisimopeedi ja kaherattalise mopeedi liiklust. Jalakäija ja jalgratta kujutisega foor reguleerib jalakäija, kergliikurijuhi, pisimopeedijuhi ja jalgratturi liiklust.

Foori kuju, tulede asetus ja tähendus on sama, mis ümartuledega fooril. Foori tuledel on jalgratta kujutis või jalakäija ja jalgratta kujutis või ümartuledega fooriga kohakuti on lisateatetahvel jalgratta kujutisega.

Sõiduteega lõikumise kohale lähenevad jalgratturid ja kergliikurijuhid peavad vähendama kiirust ja ületama sõidutee jalakäija tavakiirusega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.