Kümnetel Eesti raudteeülesõitudel ei pruugi foorid töötada, rongide kiirust piiratakse oluliselt

Pilt on illustratiivne. Foto: Elmo Riig, Sakala / Scanpix Baltics

Rubriiki toetab

Kuna fooride ning tõkkepuude töös on ette tulnud ootamatusi, otsustas Eesti Raudtee uuest aastast mitme suuna ülekäikudel kiiruse jaoks maha tõmmata.

Täpsemalt kehtestatakse reisirongide ja rööbastee turvasüsteemide koostöö ohutuse kindlustamiseks ajutised kiiruspiirangud Elroni diiselreisirongidele paljudel Narva, Tartu ja Valga suuna ülesõidukohtadel.

“On esinenud ka üksikuid olukordi, kus sõidukijuhi jaoks ülesõidukoha foorid või tõkkepuu pole korrektselt töötanud,” põhjendas Eesti Raudtee ohutusteenistuse juht Tarvi Viisalu. “Raudteel on ohutus alati kõige tähtsam.”

Tapa–Narva, Tapa–Tartu ja Tartu–Valga lõigu 39 ülesõidu peal sätestatakse Elroni diiselrongidele kiirusepiirangud seega kuni 60 km/h. Ülesõitude nimekirjaga saab tutvuda siin.

„Raudtee-ettevõtete ja TTJA ohutusmeeskonnad on süvitsi uurinud juhtumeid ja nende võimalikke põhjuseid nii rongide kui ka taristu osas ning koostöös on otsustatud, et enne, kui taolised probleemid saab täiesti välistada, tuleb ettevaatusabinõud kasutusele võtta,” lisas Viisalu.

Rongireisijate jaoks tähendavad ülesõitudel kehtivad piirangud pikenevaid sõiduaegasid, mis on liiniti erinevad. Ajutiste piirangute tõttu uuendatav sõidugraafik avaldatakse Elroni veebilehel ja see hakkab kehtima 2. jaanuarist 2024.

Auto saab õnnetust vältida

Elroni juhatuse liige Märt Ehrenpreis rõhutab, et liiklusõnnetuste ärahoidmiseks on kõige enam ära teha sõidukijuhtidel. “Rongi ja maanteesõiduki kokkupõrget saab vältida vaid maanteel liikleja, sest rongi pidurdusteekond võib olenevalt kiirusest ja ilmaoludest jääda 400 – 1400 meetri piiresse,” sõnas ta.

“Sõidukijuht peab järgima liiklusseadust, mis paneb liiklejale kohustuse olla raudtee ületamisel eriti tähelepanelik. Samuti peab veerem ning taristu turvanguautomaatika töötama koos laitmatult,” tõdes Ehrenpreis.

“On äärmiselt oluline, et ka autojuhtidel ei tekiks ainult tehnoloogial põhinevat turvatunnet ja omalt poolt alati veendutaks, et rongi pole lähenemas. Ohutuse tagamisel liikluses on kõigil osapooltel suur roll,“ lisas ka TTJA ehitus- ja raudteeosakonna juhataja Priit Pallu. Ajutiste kiirusepiirangute otsus sündis AS Eesti Raudtee, AS Eesti Liinirongid, Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti ja Kliimaministeeriumiga toimunud konsultatsioonide tulemusena.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.