Hea nipp

Geniaalne leiutis: kaotatud autovõtme aitab üles leida Bluetooth-võtmehoidja

Rubriiki toetab

Asjade kaotamine on alati ebameeldiv, eriti kui tegu on millegi väga olulise ja pidevalt vajaminevaga – näiteks autovõtmetega. See on lisaks ka päris kulukas, alates treilerist ja lukuabist ning lõpetades uue võtme tellimise kuluga. Me räägime siin ilmselt sadadest eurodest.

Selleks, et autovõtmeid lihtsasti üles leida, on loodud mitmete erinevate tootjate poolt Bluetooth või GPS-jälgijaga varustatud võtmehoidjad. Ja tuletame meelde, et jõulud on tulemas ning hetkel jõuab veel ka välismaalt tellitud kink kohale.

Lihtne ja loogiline lahendus

Asi ise töötab väga lihtsalt ja arusaadavalt. Bluetoothiga nutivõtmehoidja, mis on kinnitatud võtmete külge, saab ühendada omaniku telefoniga ning kui võtmed ära kaovad, saab telefonist näha umbkaudset asukohta ja neid soojem-külmem meetodi abil otsima hakata.

Trackr nutivõtmehoidja autovõtmete küljes. Foto: Trackr.

Samuti on enamik selliste seadmete tootjaid loonud ka funktsiooni, mis võimaldab teiste äpi kasutajate kaudu enda kadunud asju otsida. Rakendus annab lihtsalt märku, kui keegi teine enda telefoniga sinu võtmete lähedal liigub.

Chipolo Classic nutivõtmehoidja. Foto: Chipolo.

Bluetooth võtmehoidjate – näiteks Chipolo, Trackr ja Tile – hinnad algavad 25 eurost. Eelnimetatud firmad teevad lisaks võtmehoidjatele ka Bluetooth võimekusega väikseid kaarte, mille saab kindluse mõttes rahakoti vahele pista, juhuks kui see peaks kunagi kaduma.

Tile Slim, mille saab pista rahakoti vahele. Foto: Tile.
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.