Kuidas käituda rehvi lõhkemise korral?

Foto:Shutterstock.

Rubriiki toetab

Seda võib juhtuda meist kõigiga. Istumise all võib olla uhiuus ning korralikel rehvidel auto, ent näiteks ööpimeduses millestki väga teravast üle sõites võib rehv lõhkeda. Kuidas käituda, eriti kui kiirus on suur?

Esmalt tuleb säilitada rahu. Kui rehv lõhkeb, siis maagiliselt see ise end uuesti ära ei paranda. Ära pööra rooli järsult ega lükka piduripedaali põhja, sest sel juhul võid sõiduki üle kontrolli kaotada.

Rooli tuleb tugevalt ning võimalikult sirgena hoida. Auto võib korralikult vibreerida või ujuda, ent selles hoolimata ei tohi järske liigutusi teha.

Järske liigutusi ei tohi teha

Kuigi see tundub intuitiivselt vale, tuleb juhitavuse kadumise korral piduri asemel õrnalt hoopis gaasipedaali vajutada. Õrn kiirendus aitab sõltuvalt oludest auto üle parema kontrolli saavutada. Kui kindlustunne on käes, tuleb gaasipedaal väga aeglaselt lahti lasta.

Auto hakkab seejärel aeglustuma, võimalusel tuleks sõiduk juhtida teepervele või kusagile, kus see ei takista liiklust ega tekita ohtlikku olukorda. Kui kiirus on juba peaaegu maas, võib natuke pidureid vajutada, aga peab olema valmis selleks, et auto ei käitu tavapäraselt.

Rehvilõhkemise vältimiseks tuleks aeg-ajalt kontrollida rõhku rehvides ning hoida see vastavuses tehase poolt soovitatuga. Sõita ei tohiks ka väga vanadel ja kulunud rehvidel. Loomulikult tuleb jälgida ka teed, et teravad esemed rehve ei tabaks.

Rehvi struktuur võib viga saada näiteks vastu äärekivi parkides, hooga mõnest takistusest üle sõites või muul moel. See vigastus ei avaldu kohe, aga muudab rehvi tunduvalt nõrgemaks. Seega tuleks igal juhul rehvidega ettevaatlikult ringi käia.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.