Hea nipp

Kuidas osta võimalikult soodsalt täiesti uus auto?

Rubriiki toetab

Uuel autol on väga palju ratsionaalseid põhjendusi, millest üks peamisi on turvalisus. Juhiabisüsteemid, aina turvalisemaks muutuvad kerekonstruktsioonid ja passiivsed lahendused. Iga järgmine mudel on turvalisem kui eelmine.

Edasi loomulikult tehnoloogia ja mugavus. Aga on ka halb külg ehk raha. Selles nipinurgas lähtume nendest inimestest, kes on ratsionaalsed ning auto on pigem tarbeese. Kuidas kulusid minimeerida ja samas saada ikkagi väga hea uus auto otse salongist? Selleks on neli võimalust.

Osta omale laoauto

Niipea, kui hakata ise autot komplekteerima ja kõiki unistusi välja elama, lendab eelarve pilbasteks. Isegi ratsionaalsel inimesel. Nii lihtne on valida iga vähegi tore asi ja vabandada endale, et liisingumakset see niiväga ei suurendagi. Lõpuks suurendab ikka küll.

Enamikel populaarsetel markidel on väga suur laoseis, kus on komplekteeritud juba piisava varustusega autod. Samuti tehakse neile sagedasti soodustusi, et laoseisu vähendada.

Sina võta lihtsalt oma eelarve ja vali midagi laost. Jah, ilmselt ei saa sa unistuste autot, aga võidad rahaliselt ja lööd endale kuumakse saabudes alati patsu. Lisaks saad auto kohe kätte ja ei pea mitu kuud ootama.

Oota uut põlvkonda või mudeliuuendust

Iga auto saab 3-4 aasta möödudes suurema uuenduse ning umbes 6-7 aasta möödudes täiesti uue põlvkonna. Kui viitsid end vähegi kurssi viia enne auto ostmise vajadust, võid avastada, et täiesti pädev tootmisest maha minev versioon on saadaval superhindadega.

Enamajolt on just siis laoautodel väga suured soodustused ja võib juhtuda, et ise sa tellimust koostada ei saagi, kuna liinil on juba uus põlvkond.

Võid täitsa kindel olla, et näiteks näouuenduse-eelse Volkswagen Passati puhul sa ei tunne igapäevaselt mitte millestki puudust ning enamik ei saa arugi, et sul pole see KÕIGE uuem. Küll aga hoidsid kokku tuhandeid eurosid.

Kui sa ise ei oska või viitsi vaadata, millisel mudelil võiks hakata eluea lõppemise soodukad tulema, küsi mõnelt autoinimeselt või miks mitte ka otse salongist. Neil on alati soov ka oma laoautodest lahti saada ja vaevalt nad seda infot sinu eest varjavad.

Osta esinduse demoauto

Jah, väike mööndus, et see pole PÄRIS uus auto. Samas on just sellisel puhul võimalik saada soodsalt see kõige värskem mudel, mitte eelmine põlvkond nagu kahe esimese näite puhul.

Kui rääkida väga sportlikest demoautodest, siis võib küll olla, et see on proovisõitude käes saanud kõvasti vatti ja teatud ohud ostmisel on. Tavalisi igapäevaautosid enamik proovisõitjaid ei ahista.

Kui auto on sõitnud 5000-15 0000 kilomeetrit, siis paneb esindus need müüki ja kõva soodustusega. Tihti on need ka päris hea varustusega.

Sõidukitel on garantii, need on vähem kui aasta vanad ning ilmselgelt on hooldused tehtud õigeaegselt ja kõik vead likvideeritud. Auto on parasjagu sisse sõidetud ja ilmselt on veel uue auto lõhngi sees.

Samas ei maksa sa seda mitut tuhandet eurot, mis auto hinnast salongist uuena välja sõites kukub.

Ära unusta allahindlust küsida

Ükskõik, millise variandi sa neist ülaltoodutest valid, alati kauple veel edasi. Küsi allahindlust, lase ostuhinna sisse panna veel asju (rehvid, kummimatid vmt) ja pigista välja kõik, mis võimalik.

Enamik müüjaid saavad veel hinnast alla lasta ja auto hinnast iga mahavõetud protsent on päris suur summa.

Eestlased ei ole harjunud kauplema, aga meil kõigil on tutvusringkonnas SEE tüüp, kes isegi toidupoes hakkab suitsuvorsti hinda alla tingima. Võta ta kaasa, pane ta tööle. Autot ostame me ilmselt harva, seega kogu vaev läheb asja ette.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.