Politsei selgitab, kas selles videos möödasõit on korrektne või ei?

Rubriiki toetab

Politsei postitas taas ühe illustreeriva video ning lisas sinna juurde ka kommentaari. Kuna sotsiaalmeedias tuli ka lisaküsimusi, siis tundub, et siin on segast palju.

Kõige konkreetsem asi – liiklusmärk 352 „Möödasõidu keeld” keelab mööda sõita. Samas, kas teadsite, et erandina on lubatud möödasõit üksikust sõidukist, mille sõidukiirus ei ületa 30 km/h?

Kuna videos autojuht alustas möödasõitu enne pidevat joont, siis ta paljude kommentaatorite arust ei teinudki midagi valesti ja selline möödasõit on lubatud. Politsei sellega ei nõustu.

Nad ütlevad, et liiklusmärk 352 „Möödasõidu keeld“ ei teki tee äärde ootamatult. Sellised märgid on juba kaugelt nähtavad ja autojuhil on aega tegevusi planeerides sellega arvestada. Samuti kuulub liiklusmärk 352 „Möödasõidu keeld“ keelumärkide kategooriasse. Peale kahest sõidukist möödumist oleks juht pidanud möödasõidu lõpetama ja reastuma tagasi esimesse sõiduritta.

Tulenevalt LS § 53 lg 3 sättest kui möödasõidu katkestanud juht tahab naasta pärisuunavööndisse, peavad tema järel sõitvad juhid seda võimaldama.

Nagu videosalvestuselt näha, siis sooritas juht keelumärgi mõjupiirkonnas veel neli möödasõitu. Asjaolu, et eesliikujad sõitsid GPS-i järgi vaadatuna lubatust mõni kilomeeter aeglasemalt, ei anna mitte kuidagi alust teha möödasõitu selleks keelatud kohas. Liikudes lubatud 90 km/h asemel näiteks järgmised 10 kilomeetrit kuni möödasõiduvõimaluse tekkimiseni kiirusega 87 km/h, on ajaline vahe tervelt 13 sekundit, teeb politsei ka arvutuse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.