Tahad teada, mitu miljardit kilomeetrit Eesti sõidukid aastas sõidavad? Vastus on olemas

Foto: scanpix

Rubriiki toetab

Transpordiamet hindab igal aastal läbisõitude mahtu ning see on aasta-aastalt kasvanud – eelmisel aastal oli see 11,7 miljardit kilomeetrit.

„Sõidukipargi läbisõit oli Eestis 2022. aastal 11,696 miljardit kilomeetrit. Seda on 1,1% rohkem kui 2021. aastal, ületades 2019. aasta, 11,659 miljardi taseme. Läbisõidu kasv on mõnevõrra aeglustunud,  varasemalt see on olnud 3-4%,“ ütles Transpordiameti IT osakonna andmete ja analüüsi üksuse juhataja Reimo Tarkiainen.

Viimaste aastate jooksul on läbisõit Eesti maanteedel olnud stabiilselt kasvav ning see kasv on kiirenenud viimastel aastatel. Vaid 2020. aastal läbisõit vähenes. Riigimaanteedel tehti ligikaudu 92% kõikidest sõitudest ning 8% läbisõidust moodustasid kohalikud maanteed. Kokku läbiti meie maanteedel 6,818 miljardit kilomeetrit.

Üldine läbisõit linnades oli 2022. aastal 4,878 miljardit kilomeetrit. Eesti sõidukipargi kogu läbisõit oli eelmisel aastal loenduse andmetel 11,696 miljardit kilomeetrit.

Lõviosa läbisõitudest – 71,1% jääb sõiduautode arvele, teine suure läbisõiduga sõidukite liik on veoautod – 14,5% ning kõige väiksema osa läbisõidust moodustavad bussid ja mootorrattad – kokku 2,6%. Täpsemad andmed leiad SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.