Video ja meeldetuletus: tagant otsasõidud on liiklusõnnetuste edetabelis teisel kohal

Rubriiki toetab

Suurima osa liiklusõnnetustest moodustavad „parklakõksud“, kuid edetabeli teisel kohal on ülekaalukalt tagant otsasõidud. Põhjuseks üldjuhul liiga väike pikivahe või kõrvalised tegevused. Tegelikult on neid võimalik vältida ja politsei tõi oma Facebookis välja põhilised tarkused, mida peaks teadma ja lõppu üks hoiaav

  • liiklusseadus § 46 lg 1 – Juht peab vastavalt sõiduki kiirusele ning tee- ja ilmastikutingimustele hoidma sellist pikivahet, mis võimaldab vältida otsasõitu ees ootamatult pidurdanud või seisma jäänud sõidukile.
  • LS § 46 lg 2 – Asulasisesel teel peab aeg, mis kulub üksteise järel liikuvate sõidukite vahelise pikivahe läbimiseks, olema normaaltingimustel vähemalt kaks sekundit ja asulavälisel teel vähemalt kolm sekundit. Heale juhile tähendab asulavälisel teel kiirusega 90 km/h liikudes 3 sekundit vähemalt 75 meetrist pikivahet.
  • jälgi liiklust kaugemale ette, nii ei tule eespool liikujate käitumine Sulle ootamatult. Sina võid olla väga hea reaktsiooniga aga kui kindel oled enda järel liikujas?
  • kui juhid, siis keskendu juhtimisele. Igasugused kõrvalised tegevused viivad tähelepanu mujale ja nii jäävad olulised asjad õigeaegselt märkamata.

Pikivahe on seaduses määratud põhjusega (erandid- soov eesliikujast mööda sõita jne, on juba eraldi teema). Mida kiiremini sõiduk liigub, seda rohkem tuleb ajul tööd teha info töötlemine võtab aega ning ohu ilmnedes jõuab sõiduk liikuda üksjagu meetreid, enne, kui juht suudab otsuse vastu võtta ja asub tegutsema. Jäta mõtlemiseks ruumi ja hoia pikivahet!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.