Kaubikud

Ford esitleb peagi Euroopas uut Transitit, tulemas ka hübriidvariandid

Transiti uutest kaubikutest on tulemas nii tavaline hübriid kui ka pistikuga variant. Foto: Ford.

Ford esitleb Hannoveris 20. septembril uut Transiti mudelivalikut, mille seast leiab ka kaks hübriidset mudelit.

Debüüdi teeb kahetonnine 48V MHEV-hübriid ja väiksem, Transit Custom pistikhübriid, mis peaksid mõlemad juba 2019. aastal müügile jõudma.

Uuendatud kahetonnine Transit tuleb Fordi teate kohaselt ökonoomsema 2,0-liitrise EcoBlue diiselmootoriga, suurema kandevõimega, parema ühenduvusega (näiteks 4G ühendus) ja veidi uuendatud disainiga.

Kaheliitrine EcoBlue mootor on saadaval koos 48-voldise hübriidsüsteemi ja manuaalkastiga. See tähendab, et energiat kogutakse pidurdades ja see talletatakse akusse. Kokkuvõttes peaks selline lähenemine olema säästlikum kui ainult sisepõlemismootoriga kaubik.

Transit Custom kaubiku pistikhübriid peaks suutma ainult elektri pealt sõita kuni 50 kilomeetrit. Kokku peaks 1,0-liitrise EcoBoost bensiinimootoriga varustatud pistikhübriidiga saama ühe laadimise pealt sõita üle 500 kilomeetri.

Kolmesilindriline bensiinimootor mängib eelkõige abigeneraatori (range extender) rolli ja aitab sõiduulatust pikendada, seejuures vähem saastades.

Hübriidsüsteem ei peaks kaubamahtu mõjutama ning Fordi andmeil jääb ka interjööri disain tavamudeliga samaks, kuigi hübriidvariant saab mõned eraldi ekraanid info kuvamiseks.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.