Tanklad hakkavad juba järgmisel nädalal 100 km läbimise rahalist kulu kuvama

Piisava koguse biometaani tootmisel võib kogu ühistransport juba praegu ja ilma lisainvesteeringuteta muutuda keskkonnaneutraalseks. Vaja on ainult säästvaid kütuselahendusi.Foto: Shutterstock

Mehitatud tanklates saab edaspidi tutvuda infoga, kui palju keskmiselt maksab 100 kilomeetri läbimine diisli- ja bensiinimootoriga ning alternatiivkütusega. Tavapärane kütusehindade kuvamine ehk ühe liitri maksumus säilib tanklate tabloodel ka edaspidi.

„Eesmärk on anda infot 100 km läbimise keskmise maksumuse kohta erinevate sõidukite ja kütuseliikide lõikes. Peame liikuma säästlikuma ja puhtama energia suunas ning selle üheks eelduseks on võimaldada tarbijatel teha teadlikumaid otsused,” sõnas kliimaministeeriumi liikuvuse asekantsler Sander Salmu.

Tanklates hakkab edaspidi olema QR-kood, mida tarbija saab soovi korral telefonikaameraga skaneerida ning tutvuda Transpordiameti kodulehel avalikustatud hinnainfoga. QR-kood hakkab olema näiteks kassa kõrval, aknal või mujal nähtavas kohas.

Andmed põhinevad möödunud kalendrikvartali keskmistel kütusehindadel ning erinevate kategooriate sõidukite keskmisel kütusekulul. Kütusena arvestatakse sõiduki baaskütust ehk kui sõiduki baaskütus on bensiin, aga sõiduk on varustatud ka elektrimootori ja akuga, loetakse sõiduk bensiinisõidukiks.

Keskmist kütuse maksumust hakkavad kuvama mehitatud tanklad – automaattanklatele on kütusehindade võrdluse tabeli kuvamine vabatahtlik. QR-kood peab olema tanklates välja pandud hiljemalt tänavu 30. septembriks.

Loe, kuidas kütusemüüja seda 2023. aasta alguses selgitas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.