Linnamaasturid

Eestisse jõudsid esimesed Lexus RX-i uue põlvkonna autod

Suurim erinevus välimuses eelmise mudeliga ees on võre ja kapoti juures. Eelmisel põlvkonnal asub embleem keset iluvõret. Ka on valikus uusi värvitoone, näiteks piltidel nähtav vasekarva toon. Fotod: Lexus

Uhiuus viienda põlvkonna Lexus RX jõudis Lexuse Tallinna müügisalongi ning on valmis proovisõitudeks. Meie oleme sellega juba sõitnud ja arvame NII.

Valikusse kuuluvad kolm hübriidjõuallikat. RX 450h+ on esimene RX, kus kasutatakse Lexuse pistikhübriidtehnoloogiat. Suuremat jõudlust otsivatele klientidele on valikus turbohübriid RX 500h, mis on varustatud DIRECT4 veojõu juhtimisega. RX 350h täishübriid on alternatiiviks väiksema töömahuga diisel- ja bensiinimootoritele.

RX500h kasutab täiesti uut paralleelset hübriidarhitektuuri, mis sisaldab turboülelaaduriga 2,4-liitrist bensiinimootrit, 6-käigulist automaatkasti, integreeritud esimootorit ja jõujuhtimisseadet, hübriidakut ning tagateljele paigutatud kompaktset 76 kW elektriajamit. Süsteemi koguvõimsus on 371 DIN hj (273 kW) ja pöördemoment 550 Nm, mis tagab 0–100 km/h kiirenduse 6,2 sekundiga.

Tagatulede ühendatud disain aitab uut vanast eristada.

Pistikhübriid RX 450h+ pakub kuni 69 kilomeetrini ulatuvat sõiduulatust elektri jõul. Mootori võimsuseks on 309 hj (227 kW), mis võimaldab kiirendust 6,5 sekundiga 0–100 km/h.

Paljud pistikhübriidid kasutavad Lexuse sõnul hübriidaku tühjenedes edasi vaikimisi bensiinimootorit, mis tähendab rohkem heitgaase ja suuremat kütusekulu. RX 450h+ seevastu lülitub ümber iselaadivale hübriidrežiimile, mis võimaldab sõidu ajal akut laadida ja seeläbi säilitada auto jõudlus.

Uue põlvkonna multimeedia ja ühenduvus

Uus Lexus RX pakub täiustatud ühenduvust, mis on varasemast kiirem ning stabiilsem, pakkudes uusimat multimeediatehnoloogiat, “alati ühendatud” teenuseid ja üle õhu uuenduste mugavust. Nutitelefoni, navigatsiooni, sõiduki juhtimise, multimeediafunktsioonide ja pilveühenduvuse abil on juhil uue RX-iga suhtlemiseks ligemale 100 võimalust.

Standardvarustusse kuulub 14-tolline puutetundlik ekraan, millel on nupud kõige sagedamini kasutatavate funktsioonide jaoks. Lihtne nutitelefoni integreerimine on samuti standardvarustuses – Android Auto või juhtmevaba Apple CarPlay abil. Saadaval on ka juhtmevaba laadimisalus, mis tagab 50% kiirema laadimise.

Suur ekraan on puutetundlik ja reageerib hästi. Enam ei ole ka RX-is pikalt kasutusel olnud puuteplaati.

Auto ohutus- ja juhiabifunktsioonide valik on suurem kui kunagi varem tänu viimase põlvkonna ohutussüsteemile Lexus Safety System+, mis kuulub nüüd iga RX-mudeli standardvarustusse. Laiendatud ohutuspaketti kuuluv eest ristisuunas läheneva sõiduki hoiatus (FCTA) hoiatab piiratud vaateväljaga ristmikel kummaltki poolt lähenevate sõidukite eest.

Uue Lexus RXi hinnad algavad 73 800 eurost.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.