Linnamaasturid

Ford F-150 Raptor R: 700 hj, pööraseim kastikas, mida Ford eales tootnud on

Fotod: Ford

Fordi populaarseima kastika F-150 ekstreemne Raptor variant sai endale veelgi sõgedama venna. F-150 Raptor R nimeline uus maastur saab endale 700-hobujõulise ülelaadimisega V-8 ja veermiku, millega võiks vallutada kõiksugu maastikku.

Kapoti alla peidetud 5,2-liitrine ülelaadimisega V-8 pärineb Fordi Mustang Shelby GT500 muskelautost, mis maasturi puhul toodab 700 hj. Raptor R’il on parandatud ka jahutust, et näiteks Baja stiilis kõrbes kihutamisel suudaks auto ilma probleemideta täiel aurul kihutada.

Kuigi seisust sajani kiirendusaega pole Ford avaldanud, võib oodata, et see on korralike sportautodega samal pulgal. Tavaline F-150 Raptor, mis on V-6 mootoriga, suudab seda juba vaid 5 sekundiga.

Esitelge on tugevdatud nii karmima maastiku jaoks kui ka suurema võimsusega toimetulekuks. Vedrustuse käik on kuni 33 cm ja taga lausa kuni 35,8 cm. Amortisaatorid on sarnaselt tavalisele Raptorile valmistatud Foxi poolt, kuid need on eraldi häälestatud Raptor R mudeli jaoks.

Välimuselt pole Raptor R liiga palju ekstreemsem, kui juba niigi suur ja lai F-150 Raptor. Mõned mustad detailid, Raptor R embleemid ja eraldi võimsamale mudelile disainitud kleepsud tagaosas.

Fordi F-150 Raptor R on ilmselge vastus sama pöörasele RAM 1500 TRX kastikale, millel 711 hj. Pärast meie proovsõitu oli selge, et ameeriklased saadavad sisepõlemismootorid välja korraliku pauguga ning vilistavad kõikide viisakuste peale, sest praegu on see veel võimalik.

Ameerika Ühendriikides saab Raptor R’i juba tellida ning kastika tootmine algab millalgi sel aastal. Sarnaselt F-150 Raptorile ei plaani Ford ekstreemsemat R varianti ametlikult Euroopasse tuua, kuid kel huvi, leiab kindlasti võimaluse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.