Linnamaasturid

Lexus plaanib kahe aasta pärast uue linnamaasturi müügile tuua

Praegune Lexus CT 200h, mille tootja võib tulevikus väikese linnamaasturiga asendada.Fotod: Lexus.

Lexus arendab uut väikse suurusega linnamaasturit, mis peaks aastast 2021 asendama praeguse CT 200h mudeli, kirjutab Autocar.

UX mudelist väiksema linnamaasturi turule toomist kinnitas Toyota Euroopa osakonna asepresident Pascal Ruch tänavu ka Genfi autonäitusel.

Hetkel on Lexuse mudelivaliku esimene liige CT 200h hübriidne luukpära, mida tutvustati maailmale esimest korda 2011. aastal ning mis on peale seda saanud kaks facelift’i. Praeguse info järgi plaanib Lexus CT luukpära veel kaks aastat müügil hoida.

Küll aga pole hetkel teada, kas planeeritav väike linnamaastur tuleks CT-le sarnase luukpära-stiilis kerega või võtaks juba päris linnamaasturi kuju. Pea kindel on see, et uut mudelit hakatakse ehitama Toyota uuele TNGA platvormile.

Lexus CT 200h interjöör.

Lexus on hübriidide pealetungiks valmis

Toyota premium-brändi tuntakse Euroopas suuresti hübriidautode tootjana: Suurbritannias moodustavad hübriidmudelid pea kogu müügist. Ent firma jaoks rekordilisel 2018. aastal, mil müüdi kokku 689 000 ühikut, müüdi hübriide vaid 182 000.

Sarnaselt paljudele teistele tootjatele on ka Lexusel pikemas plaanis eesmärk, et 50% müügist moodustaksid hübriidmudelid. Lühiajaline verstapost on Euroopas müügi 100 000 ühikuni kasvatamine, kuna siinsel turul moodustavad hübriidid üle 75% kogu müügimahust.

Jato Dynamicsi andmetel on Toyota mudelivalik ühe madalaima süsinikuheitega maailmas: 99g/km CO2. Paremaid näitajaid saavad pakkuda vaid Tesla ja Smart (89,9g/km).

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.