Linnamaasturid

Lotus Eletre elektriline sportmaasturi tippmudel saab üle 900 hj

Fotod: Lotus

Rubriiki toetab

Tänavu kevadel avaldas Lotus oma esimese linnamaasturi Eletre, mis oli ühtlasi ka nende esimene nelikveoline ja seeriatootmise elektriauto. Nüüd on briti autotootja avaldanud rohkem andmeid ja teada on ka Eletre R tippmudel.

Eletre baashind algab 95 990 eurost, mille eest saab juba üsna muljetavaldava 603 hj ja 710 Nm tootva variandi, mille sõiduulatus küündib 600 kilomeetrini. Antud võimsusega on saadaval nii baasmudel kui ka pisut sportlikuma välimusega Eletre S, mis maksab 120 990 eurot.

Tippmudel on aga Eletre R, mis on Lotuse sõnul kiireim kahemootoriga elektriline linnamaastur maailmas. 905 hj ja 985 Nm tagavad alla kolme sekundrilise kiirenduse seisust “sajani”, täpsemalt 2,95. Võimsama auto puhul peab hakkama saama muidugi väiksema sõiduulatusega, milleks on 490 km. Eletre R’i hinnaks on 150 990 eurot.

Välimuselt on kolm Eletre varianti üsna sarnased. Eletre S saab võrreldes baasversiooniga näiteks aktiivse tagatiiva ning võimsam R-mudel tuleb suuremate, 22-tolliste velgede, sportlikumate rehvide ja rohkete süsinikkiust detailidega.

Koos Eletrega debüteerib ka Lotuse uus meediasüsteemi ja digitaalse kokpiti operatsioonisüsteem Lotus Hyper OS. Tarkvara on ehitatud Unreal mootori baasil, mida kasutatakse valdavalt videomängutööstuses. Koostööd on tehtud ka Dolbyga, et saada kvaliteetne Dolby Atmost kasutav helisüsteem, mille tippvariant on toodetud KEFi poolt ja 23-kõlariga.

Suuruselt on Eletre sarnane Lamborghini Urusega, kuid auto sees peaks olema rohkem ruumi, kuna teljevahe on pikem. Muidugi pole hetkel veel ühtegi otsest rivaali Lotuse elektrimaasturile, kuna ühtegi elektrilist sportmaasturit pole sellise võimsusega keegi veel näidanud.

Lotus alustab oma esimese elektrilise linnamaasturi tootmist 2025 aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.