Linnamaasturid

Mida teeb Aston Martin 600 miljoni eurose investeeringuga?

Aston Martin sai viimasel hetkel kokkuleppe Kanada miljardäri Lawrence Strolliga, kes erinevate investorite abil toob ettevõttesse 600 miljonit eurot ning ühtlasi asub ka ettevõtte juhatuse esimehe kohale.

Kui jaanuaris oli veel plaanis väiksem investeering ja osalus (16,7%), siis Aston Martini aktsiahinna languse tõttu tehti uus kokkulepe ning investeeringu summat suurendati ja osalus kerkis 25% peale, kirjutab Motor Authority. Lisaks on Aston Martinil lühiajaliseks rahavajaduseks võimalik võtta krediiti. Ühesõnaga – seis on segane ja käimasolev eriolukord ei tee seda sugugi lihtsamaks.

DBXi võiks tootma hakata kohe, aga…

Nimelt läheks suur osa investeeringust linnamaastur DBX tootmise alustamiseks ja St. Athani tehas on selleks ka valmis. Nüüd on aga takistuseks koroonaviirus ja seega on tootmise algus taas edasi lükatud.

DBX oleks võinud olla Astoni kullasoon, nagu siiani teised luksus- ja sportautomargid on tõestanud. Edukas maasturimüük tagaks piisavalt vahendeid sportautode arenduseks. Kas ja kui kiiresti taastub olukord ja ostjate ostujõud ja -soov, on praegu võimatu ennustada. Samas on DBXil ligi 2000 tellimust juba olemas, seega mingi lootuskiir paistab.

Samuti tähendab Strolli investeering Aston Martini naasemist vormel 1 sarja. Stroll omas ka praegu meeskonda, mille nimeks Racing Point. Ilmselt muudetakse Racing Point Aston Martiniks ning briti ettevõte lõpetab ka koostöö Red Bulliga ning keskendub oma meeskonnale.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.