Linnamaasturid

Oksjonile tuleb väga haruldane G-klass, mis ei olegi Mercedes

Foto: RM Sotheby's

Ilmselt ei ole vaja pikalt tutvustada, mis sõiduk on Mercedese G-klass. Robustsest militaarsõidukist on tänaseks päevaks saanud maastikuvõimekas luksusauto, mis enamjaolt maastikule muidugi ei jõua. Selle kapoti alla on pandud aastate jooksul nii mõistlikke diiselmootoreid kui ka V12 tuumajaamu.

G-klassi ajaloos on aga huvitavaid seiku ja omapäraseid mudeleid, mida kollektsionäärid hea meelega omaksid. Üks neist on peagi oksjonile tulemas.

Foto: RM Sotheby’s

Näiteks kuni 1999. aastani müüdi Austrias ja Šveitsis G-klassi Puchi nime all ning selline on ka oksjoniauto, kirjutab Carbuzz. Mis teeb selle teistest erilisemaks on fakt, et tegu on ühega vaid kolmest autost, millel on täielikult puudu Mercedese-Benz kolmeharuline logo ja nii radiaatorivõrel kui ka mujal ilutseb Puchi enda märk.

Samuti on tegemist ühega esimestest V8 mootoriga G-klassidest, mida toodeti vahemikus 1993-1994. Neid tehti vaid 446 tükki, kuniks V8 mootor neljaks aastaks pausile pandi.

Foto: RM Sotheby’s

Ametüstsinine Puch 500 GE on päris korraliku läbisõiduga 160 000 km ning samuti on seda sihtotstarbeliselt kasutatud. Kaasa tulevad paberid, mis kinnitavd, et auto on ehitatud homologeerimise eesmärgil ning kasutatud omal ajal pressisõidukina. Seega figureerib konkreetne auto ka toonases autoajakirjanduses. Link RM Sotheby’s oksjonile on SIIN, juhuks kui tekib soov osta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.