Linnamaasturid

Tuuningufirma otsustas Bentley Bentayga luksusmaasturist off-road soomuki ehitada

Bentley Bentayga Bengala ehk üks päris off-road maastur.Fotod: Bengala Automotive.

Bentley Bentayga on luksusmaasturite klassi üks tippe, mis ei ole iseenesest pelgalt linnasõiduks mõeldud. Kuid Hispaania disaini- ja tuunimisfirma Bengala Automotive Design SL on võtnud eesmärgiks Bentaygast midagi veelgi karmimat teha ja teatas, et ehitab 15 Bentayga-tanki.

Nimeks on sõidukil Bentley Bentayga Bengala ning sisuliselt on tegu Bentayga ja maastikuläbivusega soomuki ristsugutisega. Välimuselt tunneb sõidukis küll originaalmudeli ära, kuid massiivne kaitseraud, LED ribad ning suured off-road rattad ei jäta ka kõige autokaugemale inimesele kahtlust, et päris tavalise Bentley’ga tegemist pole.

Hiiglaslikud rattakoopad ja rattad, kõrgem vedrustus ja külgmised summutid annavad sõidukile lisaks off-road võimekusele ka vastava välimuse.

Sõidukit kaitseb nii eest kui ka tagant suur teraslatt ning ilmselgelt ei piisanud sellise sõiduki puhul ainult esivõre juurde paigaldatud LED ribast, mistõttu on katusele veel teinegi lisatud.

Kahjuks ei ole mootori ega täpsemate tehniliste andmete osas hetkel teavet jagatud. Bentayga mootorivalikust leiab muidu kahe turboga 6,0-liitrise W12 ja 4,0-liitrise V8 mootorid.

Loodetavasti on hispaanlastel ka mootori osas muudatusi planeeritud, et Bentayga-tangile ikka piisavalt hobujõude jaguks.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.