Uuenev Jaguar F-Pace pistikhübriid saab suurema sõiduulatuse, valikusse jääb alles ka SVR

Välisdisainis reedavad SVR-i suured veljed, õhuvõtuavad kapotil ja neli summutiotsa. Ei mingeid maitsetuid liialdusi.

Rubriiki toetab

Järgmisest mudeliaastast on pistikhübriidse Jaguar F-Pace P400e pardal varasema kaheksa akumooduli asemel üheksa moodulit, mis suurendab elektrilist sõiduulatust 20% ehk 53 kilomeetrilt 65 kilomeetrini. Uuenduse tulemusel väheneb ka mudeli CO2-heitmete hulk ja kütusekulu, langedes vastavalt 37 grammini kilomeetri kohta ja 1,6 liitrini 100 kilomeetri kohta (WLTP TEL).

Uuenenud P400e jõuajami võimsus on 404 hobujõudu ja maksimaalne pöördemoment 640 Nm, võimaldades nullist sajani kiirendada kõigest 5,3 sekundiga. P400e moodustab juba enam kui kümnendiku F-PACE’i müügist kogu maailmas. Hollandis näiteks prognoositakse mudeli osakaaluks ootuste kohaselt 98 protsenti.

Uuest mudeliaastast muutub lisaks pistikhübriidsele mudelile ka ülejäänud F-PACE’i mudelivalik. Uuenenud mudelirivi on lihtsam ja selgemini fokusseeritud. Edaspidi kuuluvad valikusse vaid R-Dynamic mudeliversioonid.

„2025. aastaks kujundame Jaguari ümber täielikult elektriliseks luksusbrändiks, praegu pakume oma toodetest senisest veel rikkalikumaid ja ihaldusväärsemaid mudeliversioone. Esimesena tegime selle sammu F-Type’iga, tähistades 2023. aastal Jaguari sportautode 75. juubelit,“ ütles Jaguari tegevdirektor Philip Koehn.

Uuenenud mudeliversioonid

Uuenenud R-Dynamic S, SE ja HSE mudeliversioonid on varustatud vastavalt 19-, 20- ja 21-tolliste velgedega, samas kui 400 SPORT mudeli juurde kuuluvad nüüd Style 1020 läikivad hõbedased 22-tollised veljed.

Black Pack varustuspakett, mis kuulub nüüd alates R-Dynamic SE varustustasemest standardvarustusse, lisab sõiduki juurde läikivmustad viimistluselemendid – seda nii peeglitele, esivõrele ja seda ümbritsevatele liistudele, aknaraamidele, porilaudadele ja ka teistele detailidele. Muutuse käigus uuendati ka R-Dynamic embleemi, mis on nüüd punase ja rohelise asemel kaasaegsetes mustades ja hallides toonides.

R-Dynamic S mudeliversioon on varustatud uue TFT-digitaalse näidikupaneeliga, mis lubab kuvada kaht näidikut ning nende vahel meedia- või navigatsiooniinfot. R-Dynamic SE mudeliversioonist alates kuulub standardvarustusse ka juhtmevaba nutiseadme laadimise võimekus.

Niisamuti on kõik F-Pace’i versioonid varustatud kiire ja intuitiivse Pivi Pro meediasüsteemiga, mis pakub mugavaid ühendusvõimalusi läbi Apple CarPlay®, Android Auto™ ja what3words navigatsioonilahenduse. Nii Pivi Pro meelelahutussüsteemi kui ka ülejäänud tarkvara saab uuendada juhtmevabalt.

SVR jääb ka valikusse

Jaguar F-PACE’i 2024. mudeliaasta valikusse kuuluvad R-Dynamic S, R-Dynamic SE, R-Dynamic HSE, 400 SPORT ja SVR mudeliversioonid. Viimase mootoriks on 5,0-liitrine 550 hobujõudu arendav V8 ülelaadimisega bensiinimootor, mis suudab kiirendada 0–100 km/h 4 sekundiga ja saavutada tippkiiruseks 286 km/h.

Teiste mudeliversioonide jõuallikate valikusse kuulub 404 hj neljasilindrilise bensiinimootoriga pistikhübriidajam, 250 hj neljasilindriline bensiinimootor, 163 hj ja 204 hj diiselhübriidajam, 300 hj kuuesilindriline diiselhübriid, 400 hj kuuesilindriline bensiinihübriid ja 550 hj V8 bensiinimootor.

Kõik F-Pace’i mudeliversioonid on varustatud intelligentse nelikveo ja kaheksakäigulise automaatkäigukastiga.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.