Nutikas reisimine

Kuidas autoga reisides kindlustuse kehtivust tõestada?

Rubriiki toetab

Kindlustus on autoga liigeldes, ja eriti reisile minnes, üks olulisemaid asju. See peab olema kindel ja korras juba enne, kui paagi täis panete ja maailma avastama hakkate.

Väga oluline roheline kaart

Mis tõendab teie kindlustuse kehtivust välismaa korravalvurile või teistele võimaliku õnnetusega seotud isikutele?

See, et sa näitad telefonis sulle saadetud eestikeelset kindlustuspoliisi, on ilmselt kasutu. Seaduslikus mõttes on sul muidugi kindlustuskaitse olemas ja kulud saavad kaetud, aga tõenäoliselt tagab selline lähenemine mitmeid tunde, kui mitte päevi, segadust ja närvikulu.

Selleks väljastavadki kindlustused rohelist kaarti. Roheline kaart on kehtivat liikluskindlustust tõendav dokument välismaal.

Kus on roheline kaart kohustuslik?

Kaart on kohustuslik reisimaks väljaspoole Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriike (v.a. Šveits). Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriikides on roheline kaart soovituslik, aga piisab ka ainult liikluskindlustuse poliisist.

Roheline kaart on kohustuslik reisides järgmistesse riikidesse: Albaania, Andorra, Aserbaidžaan, Bosnia ja Hertsegoviina, Horvaatia, Iisrael, Iraan, Makedoonia, Maroko, Moldaavia, Montenegro, Serbia, Tuneesia, Türgi, Ukraina, Valgevene, Venemaa.

Kontrolli kaskokindlustuse tingimusi

Kui soovite kulude hüvitamist kaskokindlustuse raames, siis võtke esimesel võimalusel ühendust oma kindlustusandajaga. Kindlasti fikseerige juhtunu ja tehke võimalikult palju fotosid.

Kõige olulisem on enne reisi kindlaks teha, millistes riikides teie kasko kehtib. Sageli on võetud soodsam pakett, mis tähendab, et kõik teie reisi marsruudile jäävad riigid ei kuulu kindlustuskaitse alla.

Kuna õnnetus ei hüüa tulles, siis isegi mõnekümne kilomeetrine lõik läbi vale riigi võib lõppeda olukorraga, kus toimus väike õnnetus, aga kulusid teile ei kaeta.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.