Uudis

142 sentimeetrit ekraani – Mercedese elektriline S-klass tuleb ulmeliste lahendustega

Mercedes toob juba sel aastal turule S-klassi luksussedaani elektriversiooni EQS (ja ka AMG EQS) ning nüüd esitleti selle ühte säravaimat detaili ehk Hyperscreen ekraani. Loomulikult käisid esitlusest läbi sõnad masinõpe ja tehisintellekt, aga esimene asi on ikka see disaini.

Kolmest OLED ekraanist koosnev komplekt ulatub põhimõtteliselt ühest auto servast teise. Kuna kõik on klaasiga kaetud, jääb mulje kui ühest ekraanist. Tegelikult on siis üks ekraan juhil, üks suur keskkonsoolis ja kolmas kaasreisija ees.

Kui juhi kõrval kedagi ei istu, siis kuvab see lihtsalt ilusat graafikat ja juht ei pea hakkama sealt midagi küünitama.

Ekraani klaas on töödeldud eriti suures kuumuses, muutmaks seda võimalikult tugevaks ja selgeks. Raskema õnnetuse puhul on sisse ehitatud purunemiskohad ja loomulikult ei lenda see kildudeks.

Ekraan õpib juhi käitumist ja kui näiteks teatud kohtades kasutab juht alati samu funktsioone, oskab ekraan neid juba pakkuma hakata. Mercedese sõnul on väga palju rõhku pandud mugavale kasutajakogemusele ja peamised funktsioonid nagu kliimaseaded, audio ja telefon on kohe kättesaadavad nö pealmises kihis.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.