Uudis

Eesti idufirma videoanalüüs: firmalogodega autodest enim rikuvad reegleid sõidujagajad

Foto: Supervaisor

Liiklejate enda abil liiklusrikkumisi jäädvustav ja analüüsiv eestlaste mobiilirakendus Supervaisor avaldas huvitavat statistikat firmade logosid kandvate autode kohta. Rakenduse looja Silver Keskküla küsib huvitava küsimuse – kas ettevõte peaks hoolima, kuidas nende juhid liikluses silma paistavad?

Nende statistika järgi, mille aluseks on üle 10 000 video, on igapäevaselt 6% jäädvustatud rikkumistest tehtud äratuntavate logodega autode poolt – sõidujagamised, taksod ja muud teenused. Ette on tulnud ka päevi, kus nende osakaal on lausa 25% rikkumistest.

Hetkel andis Supervaisor statistika ilma firmanimedeta, kuna osakaalu näitamisel pole arvestatud masinapargi suurust, seega esikohal olemine ei tähenda tingimata, et seal on kõige hullemad juhid, vaid arvestada tuleks ka autode arvu liikluses.

Näide väga ohtlikust käitumisest Bolti juhi poolt.

Küll aga näitab see ära, et kui kõikide nende juurde panna konkreetne firma nimi, siis mõjutaks see oluliselt ettevõtte mainet. Mida rohkem neid on liikvel, seda rohkem peaks ettevõte olema huvitatud, et nad käituks korralikult. Keskküla toob välja ka fakti, et sõidujagajad ja taksod sattusid liikluskindlustuse fondi andmetel 5 korda rohkem õnnetustesse võrreldes keskmisega.

Autopargi omanikud peaksid head käitumist premeerima

Siiani oli masinapargi omanikel väga raske oma juhtide käitumist jälgida. Selleks peaks paigaldama igasse autosse kuluka jälgimistehnika või kasutama privaatsuse rikkumise piirimail balansseerivaid rakendusi.

Supervaisor on nüüd loonud programmi ettevõtetele, millega antakse regulaarselt ülevaateid, kas ja mida valvsad kodanikud Supervaisori rakenduse abil jäädvustanud ja kas mõni nende logoga sõiduk on jäänud millegi kahtlasega pildile.

Lihtsalt öeldes võimaldab see tööandjal saata kohe juhile video, kuidas viimane ületas ristmikku punase tulega ning olukorda ettevõtte sisekorra järgi edasi menetleda. Ideaalis võiks see toimida pigem positiivses vormis, kus mitte ei otsita rikkujaid, vaid premeeritakse neid, kes ei riku.

Kõige olulisem on loomulikult liiklusohutus, aga väga suur roll on ka brändi mainel. Firma logodega autodel, mis liikluses halvasti käituvad, on väga suur roll ettevõtte üldise maine kahjustamisel.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.