Uudis

Eestis alustati nelikveolise Toyota Yaris Crossi müügiga, autod jõuavad sügisel

Yaris Cross kasutab Toyota 1,5-liitrist hübriidajamit. Kolmesilindrilise Atkinsoni-tsükliga mootori puhul on oluliselt vähendatud hõõrde- ja muid mehaanilisi kadusid ning optimeeritud kütuse põlemiskiirust.

Mootori kasutegur on 40%, ületades sellega tootja sõnul võrreldavate omadustega diiselmootoreid, olles nii kütusesäästlik kui ka väiksema CO2 heitkogusega. Uue hübriidjõuallika tippvõimsus on 116 hobujõudu. Keskmine kütusekulu jääb vahemikku  4,4 – 5,1 l/100 km.

Kohanduv nelikveosüsteem

Yaris Crossi elektriline nelikveo süsteem on mehhaanilisega võrreldes kompaktsem ja kergem, võimaldades seeläbi madalamat kütusekulu ja vähem heitmeid kui ükski teine nelikveoline B-segmendi linnamaastur.

Tavapärases sõidurežiimis töötab Yaris Cross esiveolisena, kuid haardejõu vähenemisel lülitub automaatselt sisse nelikvedu. Seda näiteks märjal munakivisillutisel, tugevas vihmas, märjal või kokkusurutud lumel ning samuti ka liivasel pinnal sõites.

Telefonirakendus võimaldab kaugjuhtimist

Yaris Cross võimaldab juhtmevaba mobiiltelefoni ühenduvust Toyota Smart Connecti kaudu, mis pakub esmakordselt Toyota põhimudelil seadmetevahelist tuge. Ekraani abil on navigeerimine tehtud äärmiselt lihtsaks ning see sisaldab reaalajas kaartide värskendusi, liiklusteavet, maanteeinfot ja veebipõhiseid huvipunktide otsinguid.

Nutitelefoni MyT rakenduse kaudu saavad Yaris Crossi omanikud saata autosse oma reisiplaane ja hallata kaugjuhtimise teel kliimaseadet ning lukustada ja lukust lahti teha autouksi.

Saadaval ka manuaalkastiga

Sõltuvalt varustustasemest saab valida erinevate lisade vahel, näiteks jalaviipega avatav elektriline tagaluuk, panoraamkatus, pimeala monitor, JBL Premium helisüsteem või eesmised ja tagumised parkimisandurid.

Bensiinimootoriga Yaris Cross on saadaval manuaalse või Multidrive S-käigukastiga. Hübriidversioon on saadaval esiveolisena või kohanduva AWD-i nelikveolisena.

Yaris Crossi hinnad algavad 17 300 eurost (19 990 eurot hübriidversioon) ning esimesed autod saabuvad Eestisse 2021. aasta sügisel.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.