Uudis

Eestis alustati Volkswagen Golf 8 müüki ja avalikustati hinnad

Volkswagen Golf 8

Volkswagen alustas Eestis Golfi uusima põlvkonna mudeli tellimuste vastuvõtmist ning avaldati ka hinnad, mis algavad 19 830 eurost. Uus Golf tuleb müügile väga mitmete erinevate mootoritega, mille hulgas on ka hübriidlahendused ja gaasil töötavad autod. Esialgu on hinnakirjas bensiinimootorid, pehme hübriid ja diiselmootor.

Standardvarustusse kuulub mitmeid turvalisust suurendavaid tehnoloogilisi funktsioone nagu näiteks sõiduraja hoidmise süsteemi Lane Assist, lähiümbruse jälgimise süsteemi Front Assist koos hädapidurdussüsteemi ja jalakäijate jälgimisega.

Uued mootorid on kuni 17% säästlikumad

Eestis saadaval olevate Golfi mootorivalikute hulka kuuluvad TSI-bensiinimootor, diiselmootor (TDI) ja osalise hübriidsüsteemiga eTSI.

VW GOLF 8

Kõikides bensiini- ja diiselversioonides kasutatakse turbolaadijat ja sissepritsega mootorit. Uute autode võimsused jäävad vahemikku 81 kW (110 hj) kuni 221 kW (300 hj). Bensiinimootoriga Golf on saadaval kolmesilindrilise, 81 kW/110 hj mootoriga ning diiselmootoriga Golf on esmakordselt saadaval neljasilindrilise, 85 kW/115 hj mootoriga.

Diiselmootoriga Golfidel on uus AdBlue väljalaskesüsteem, mis on topeltdoseeriv. Selle mõjul väheneb märkimisväärselt õhku paisatav lämmastikoksiidi kogus. Uued TDI-mootoriga VW Golf mudelid on kuni 17% säästlikumad kui nende eelkäijad.

Pehme hübriid säästab 10% kütust

48-voldised starter-generaator ning liitiumioonaku koos TSI-bensiinimootoriga moodustavad uue osalise hübriidsüsteemiga eTSI hübriidi. Uus tehnoloogia vähendab kütusekulu 10% võrra (vastavalt WLTP-le). Valiku hulgas on kolm eri võimsusega eTSI versiooni – 81kW (110 hj), 96kW (130 hj) ja 110kW (150 hj). Pistikühendusega hübriid on saadaval uue ja väga võimeka 150 kW (204 hj) eHybrid mudelina.

Uus Golf on ka esimene Volkswageni mudel, mille standardvarustuses on nutikas ümbruse jälgimise süsteem: Car2X tehnoloogia kogub teavet kuni 800 meetri raadiuses asuvatelt sõidukitelt ja liiklustaristult, et hoiatada juhti ja teisi läheduses olevaid Car2X mudeleid eesolevate takistuste eest.

Euro NCAP-i kokkupõrketestil andsid hindajad Golfile väga kõrge skoori kõikide kriteeriumite osas – nii täiskasvanud sõitjate, laste ja jalakäijate kaitses kui ka abisüsteemide osas.

Esimesed autod jõuavad Eestisse märtsi alguses.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.