Uudis

Elektrilevi plaanid: ELMO laadimisvõrgu kaasajastamine, nime muutmine ja võimalik hinnakirja muutus

ELMO elektriautode laadimisjaam Rakveres.Foto: Scanpix

Kuu aja pärast elektriautode kiirlaadimisvõrgu ELMO omanikuks saaval Elektrilevil on sellega suured plaanid. Senine taristu vaadatakse põhjalikult üle ning teatud laadimispunktidesse lisatakse võimalus Euroopas toodetud elektriautode kiirlaadimiseks.

Laadijate kasutamises ei muutu esialgu tarbijate jaoks midagi, kuid aasta lõpuks on oodata muudatusi, mis teevad firma esindajate sõnul laadimisteenuse võrreldes tänasega selgelt paremaks. Üle vaadatakse ka hinnakiri.

Üheks muudatuseks saab olema ka senise ELMO brändi asendamine uuega, mille hulka liidetakse ka Eesti Energia ja Elektrilevi poolt ühiselt loodav laadimistaristu. Muudatusi on tulemas veelgi, kuid Elektrilevi ei soovi neist veel avalikult rääkida.

Mõnedes asukohtades paigutatakse ELMO laadijaid ümber

Eile allkirjastasid majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ja KredEx ELMO ülevõtmise lepingu Elektrileviga. Kogu laadimisvõrgustik jõuab Elektrilevi haldusesse hiljemalt 22. novembriks ning pärast seda on ettevõttel sellega suured plaanid.

Elektrilevi elektritranspordi juht Marko Viiding ütles Geeniusele, et neilt on plaanis mitmetes asukohtades tõsta laadijate võimsust, nii et seniseid laadijaid saaks kasutada täisvõimsusel ehk 50 kW.

“Paljudes asukohtades vahetame senised laadijad välja uuemate vastu, nii et lisaks ChaDeMo laadimispistikule lisandub ka CCS-pistikust laadimise võimalus ja/või laadimiskiirus saab olema veel suurem kui 50 kW,” ütles ta.

Lisaks kaalutakse mõnedes asukohtades olemasolevate laadijate ümberpaigutamise varianti. Kohe ei ole tarbijate jaoks muudatusi tulemas, kuid neid võib oodata alates 22. novembrist. Just sel ajal on ettevõttel kavas ELMO kliente muudatustest informeerida.

Üks võimalik muudatus puudutab senist hinnakirja, kuid selles osas ei ole lõplikke otsuseid veel tehtud. Muudatusi tehakse ka makseviiside osas, kuid mida täpsemalt ei soovi Viiding veel avalikustada.

Tehnilistele ja hinnastamist puudutavatele teemadele lisaks on Elektrilevi kommunikatsioonijuhi Peeter Liiki kinnitusel kavas teha muudatusi ELMO brändis. Sarnaselt Viidingule on ka Liik oma vastustes väga napisõnaline, kuid andis mõista, et hiljemalt uueks aastaks on senine nimi hingusele saadetud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.