Uudis

ELMO hankelt välja lükatud Luku-Expert vaidlustas otsuse

ELMO võrgustikus on 167 kiirlaadijat. Foto: Ants Liigus/Scanpix

ELMO kiirlaadimisvõrgustiku erastamine lükkub edasi, kuna Luku-Expert läks halduskohtusse ja vaidlustas hanke tulemuse. Luku-Experdi juhatuse liikme Riho Everi sõnul leiab ettevõte, et praegune tulemus on ebaõiglane kuna nende pakkumine oli parim.

Hanke võitja väljakuulutamisel teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, et Luku-Expert “ei suutnud nõuetekohaselt ja juriidiliselt siduvalt tõendada lubadust teenuse katkematuks jätkumiseks”.

“Olime esitanud kõik vajalikud dokumendid sellisena nagu neid küsiti. Kui küsiti täpsustavaid andmeid, siis esitasime nad sellisel moel nagu neid küsiti,” ütles Ever. Juhatuse liikme sõnul edastati ministeeriumile informatsioon ka koostööpartneritega sõlmitud kokkulepete osas.

Riik pani ELMO laadimistaristu avalikule enampakkumisele, kus Luku-Expert tegi teadaolevalt 365 000-eurose pakkumise, teine osaleja Elektrilevi aga 350 000-eurose.

Luku-Experdi vaidlustuse tõttu venib enampakkumise ametliku võitja väljakuulutamine. Hanke tehing on selleks perioodiks samuti peatatatud ning lõplik seis peaks selguma 30-päeva jooksul.

Ronald Liive panustas artikli valmimisse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.